Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörü ezeceğiz

Cumhurbaşkanı yayımladığı yeni yıl mesajında ‘Terörü bitireceğiz” vurgusunu yaptı. Erdoğan mesajında, Yeni yılın, ülkemizdeki, bölgemizdeki ve dünyadaki tüm insanlar için hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2016 yılını geride bırakıyor, yeni ümitler ve beklentilerle 2017 yılına giriyoruz” dedi. “Yeni yılın, ülkemizdeki, bölgemizdeki ve dünyadaki tüm insanlar için hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni […]

31 Aralık 2016 - 13:01 'de eklendi ve 537 kez görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terörü ezeceğiz

Cumhurbaşkanı yayımladığı yeni yıl mesajında ‘Terörü bitireceğiz” vurgusunu yaptı. Erdoğan mesajında, Yeni yılın, ülkemizdeki, bölgemizdeki ve dünyadaki tüm insanlar için hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2016 yılını geride bırakıyor, yeni ümitler ve beklentilerle 2017 yılına giriyoruz” dedi. “Yeni yılın, ülkemizdeki, bölgemizdeki ve dünyadaki tüm insanlar için hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum” diyen Erdoğan, “2016 senesi, maalesef, pek çok üzüntü verici hadiseyi üst üste yaşadığımız bir yıl oldu. İstanbul Sultanahmet’teki canlı bomba saldırısıyla başlayan, Ankara’da, Gaziantep’te, Bursa’da, Diyarbakır’da, Mardin’de yaşanan hadiselerle süren bu dönemde, pek çok kanlı terör eylemine maruz kaldık. Sınırlarımız boyunca yaşanan DEAŞ ve PKK-PYD terör örgütlerinin saldırılarında, çok sayıda güvenlik görevlimiz ve vatandaşımız hayatını kaybetti” diye konuştu.
15 Temmuz darbe girişimini hatırlatan Erdoğan, hain darbe girişimini tarihin en alçak terör eylemi ve işgal girişimi olarak, sadece 2016’ya değil, Cumhuriyet dönemimine damgasını vurduğunu ifade etti. Erdoğan, “Türkiye, 79 milyon insanıyla, darbe girişimi karşısında gösterdiği güçlü duruşla, bu felaketi, yeni bir dirilişe, yeni bir başlangıca çevirmeyi başarmıştır. Milletimiz o gece, ülkesini, bayrağını, ezanını, devletini, istiklalini ve istikbalini koruma konusunda gösterdiği kararlılıkla, içerideki ve dışarıdaki tüm ihanet odaklarına hak ettikleri cevabı vermiştir” şeklinde konuştu.

Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“2015, bölücü terör örgütünün gerçek yüzünün deşifre olduğu bir yıldı. 2016 da, FETÖ’nün çirkin ve kanlı yüzünün ortaya çıktığı bir yıl oldu. Aynı şekilde, ülkemizin desteğiyle Suriye’de, Cerablus’tan başlayıp El Bab istikametine doğru ilerleyen operasyon, DEAŞ’ın ve onun arkasındaki güçlerin yüzlerindeki maskenin inmesine vesile teşkil etti. Böylece sınırlarımız PYD, YPG, DEAŞ dahil, tüm terör örgütlerinden temizlenmektedir. Zaman zaman ifade ettiğim bir gerçeği, 2017 yılını karşılamaya hazırlandığımız şu anlamlı günde tekrar etmek istiyorum. İçinden geçtiğimiz dönemin adını doğru koymak gerekiyor. Türkiye, son yıllarda yeni bir istiklal harbi vermektedir. Bunun için birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı sahip çıkmak zorundayız.”

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER