Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Bakan Eroğlu: Türkiye’nin önünü kimse kesemez

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlere inat yatırımlara devam ettiklerini söyleyerek, “Bundan sonra da devam edeceğiz. Büyük Türkiye’nin önünü kimse kesemeyecek” dedi. Bakan Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ülkenin geleceğinin ve refahının dev barajlara, geniş ormanlara, sulanan bereketli topraklara bağlı olduğunu ifade etti. Türkiye’nin en büyük yatırımcı kuruluşlarından biri olan Orman […]

20 Aralık 2016 - 22:27 'de eklendi ve 428 kez görüntülendi.
Bakan Eroğlu: Türkiye’nin önünü kimse kesemez

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlere inat yatırımlara devam ettiklerini söyleyerek, “Bundan sonra da devam edeceğiz. Büyük Türkiye’nin önünü kimse kesemeyecek” dedi.

Bakan Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ülkenin geleceğinin ve refahının dev barajlara, geniş ormanlara, sulanan bereketli topraklara bağlı olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin en büyük yatırımcı kuruluşlarından biri olan Orman ve Su İşleri Bakanlığının, yüzyıllık hayalleri gerçeğe dönüştürmek için faaliyet gösterdiğini ve milletin özlemle beklediği projeleri hayata geçirdiğini vurgulayan Eroğlu, “Bir gelenek haline getirdiğimiz toplu açılış merasimlerinden sonuncusunu Perşembe günü Sayın Cumhurbaşkanımızın iştirakiyle Ankara’da gerçekleştireceğiz” dedi.

Toplu açılış töreninin Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacağını aktaran Eroğlu, “Cumhurbaşkanımızın uğurlu elleriyle hizmete alacağımız 151 eserin toplam yatırım bedeli 4 milyar lirayı buluyor. Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlere inat yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bundan sonra da devam edeceğiz. Büyük Türkiye’nin önünü kimse kesemeyecek” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Eroğlu, hizmete alınacak eserlerin baraj, gölet, sulama, ormancılık, içme suyu, milli park projesi ve meteoroloji tesisi gibi birçok farklı eserden oluştuğunu belirtti

Eroğlu şu ifadeleri kullandı: “4 milyar yatırım bedelli 151 tesisin 29’u baraj, 8’i içme suyu, 1’i atıksu arıtma tesisi, 32’si sulama, 9’u gölet ve sulama, 54’ü taşkın koruma, 6’sı ağaçlandırma ve ormancılık, 5’i milli park, 1’i meteoroloji ve 6’sı ise diğer maksatlı tesisten oluşuyor. Hizmete alınacak tesislerle 663 bin dekar zirai alanın suyla buluşacak. Ayrıca bu tesislerle 100 milyon metreküp içme suyu temin edilecek, 112 milyon metreküp su depolanacak, bir il, 29 ilçe, 186 yerleşim yeri ve 37 bin dekar arazi taşkın zararlarından korunacak.”

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER