Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Bahçeli’den provokasyon uyarısı

MHP lideri Devlet Bahçeli Twiter’da paylaştığı mesajında, provokasyon uyarısı yaptı. Bahçeli, “Devlet güçlüdür, ihanetin hakkından gelecektir. Zira başka çare yoktur. Bize düşen omuz vermek, dua etmek, mücadeleyi kolaylaştırmaktır. İçimiz yansa da, provokasyonların cazip davetine tamam diyemeyiz. Binaların kundaklanmasını doğru ve makul göremeyiz. Hainlerin amacı milli aklı karıştırmak, toplumsal düzeni baltalamak, herkesin kendine göre kurguladığı hak […]

18 Aralık 2016 - 20:00 'de eklendi ve 459 kez görüntülendi.
Bahçeli’den provokasyon uyarısı

MHP lideri Devlet Bahçeli Twiter’da paylaştığı mesajında, provokasyon uyarısı yaptı.

Bahçeli, “Devlet güçlüdür, ihanetin hakkından gelecektir. Zira başka çare yoktur. Bize düşen omuz vermek, dua etmek, mücadeleyi kolaylaştırmaktır. İçimiz yansa da, provokasyonların cazip davetine tamam diyemeyiz. Binaların kundaklanmasını doğru ve makul göremeyiz. Hainlerin amacı milli aklı karıştırmak, toplumsal düzeni baltalamak, herkesin kendine göre kurguladığı hak arayışını hızlandırmaktır. Türk-Kürt arasına nifak sokarak kanlı boğuşmaya çekmek hiçbir şerefsizin ulaşamayacağı kör bir gayedir. Millet birliğine sahip çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin bir yanda 15 Temmuz ve sonrası şiddeti artan terörle mücadele ederken diğer yanda özlem ve hayallerini diri tutmaya çalıştığını ifade eden Bahçeli, hain terörün devasa bir milletin ocağına ateş düşürdüğünü belirtti. Bahçeli, “Kalkmak, doğrulmak istiyoruz; ne var ki her seferinde yeni bir ateşle yanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir hafta içinde iki hain saldırıya dikkat çeken Devlet Bahçeli, “Son bir hafta içinde önce Beşiktaş, ardından Kayseri derken, 58 şehidimizin acısıyla kavrulduk. Farkında mısınız, sürekli can veriyoruz” dedi.

Terör örgütlerinin aralarında kurduğu zalim ittifakla Türkiye’ye meydan okuduğunu, FETÖ’nün bıraktığı yerden PKK, PYD ve diğerlerinin devam ettiğine vurgu yapan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Milli mukavemetimizi kırmak, milli birliğimizi yıkmak için büyük bir oyun sahneleniyor. Birbirimize düşmemiz planlanıp provoke ediliyor. Şu anda muhtaç olduğumuz şey, merhum Cemil Meriç’in ifadesiyle söyleyecek olursam; ölçüdür, dengedir, soğukkanlılıktır. Gerisi maceradır. Ne kadar haklı olsak da, ne kadar dayanılmaz saldırılara maruz kalsak da, sağduyumuzu kaybetmeyeceğiz, dahası oraya buraya savrulmayacağız. Hainler sokakların karışmasını istiyor. Dağda yapamadıklarını şehirlerde görmeyi umuyor. Oyuna gelemeyiz, oyunculara kanamayız.”

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER