Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Suikast timi 20 Şubat’ta hakim karşısında

TBMM FETÖ’nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu üyeleri, Muğla Marmaris’te bulunan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otelde 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşananların şahitlerini dinledi. Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Demirel, darbe girişiminin en önemli hedefinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu, bu nedenle de en önemli ayağını da Marmaris’in oluşturduğunu ifade etti. 15 Temmuz gecesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilçeden […]

21 Aralık 2016 - 20:41 'de eklendi ve 2704 kez görüntülendi.
Suikast timi 20 Şubat’ta hakim karşısında

TBMM FETÖ’nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu üyeleri, Muğla Marmaris’te bulunan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otelde 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşananların şahitlerini dinledi.

Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Demirel, darbe girişiminin en önemli hedefinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu, bu nedenle de en önemli ayağını da Marmaris’in oluşturduğunu ifade etti.

15 Temmuz gecesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilçeden ayrılmasının ardından soruşturmaya başladıklarını ifade eden Demirel, “Bir hafta içerisinde darbe girişimine teşebbüs eden, darbecilere yardım ve yataklık eden bu yapının içinde olan kişileri tespit ettik ve gözaltı işlemleri yaptık” dedi.

Savcı Demirel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı otele suikast timi tarafından yapılan saldırının ardından 2 bin 390 parça suç materyali ele geçirildiğini vurguladı.

İddianamenin hazırlanmasından sonra yargılama süresinin başlayacağını ifade eden Demirel, sürecin uzun sürmesini tahmin etmediğini söyleyerek, “Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimine yönelik olarak hazırlanan iddianamede adı geçen 47 sanığın yargılanması 20 Şubat’ta başlayacak” dedi.

FETÖ’nün hain darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya yönelik olarak Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 211 sayfalık iddianame, Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmişti.

47 sanık hakkındaki iddianamede FETÖ elebaşı Fetullah Gülen de Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddesindeki “örgüt yöneticileri, örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenen bütün suçlardan dolayı ayrıca fail olarak cezalandırılır” hükmü gereğince “bir numaralı şüpheli” sıfatıyla bulunuyor.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER