Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Ortaköy’de terör 39 can aldı liderlerden tepki yağdı

İstanbul Ortaköy’de bulunan bir gece kulübünde silahlı saldırı düzenlendi. Hain saldırı ile ilgili bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “39 insanımız hayatını kaybetti” açıklaması yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da terör saldırısını şiddetle kınadığını ifade etti. Erdoğan, “Milletimizin huzuruna kastedenler ve onların taşeronları, sivilleri de hedef alan menfur saldırılarla, ülkemizi istikrarsızlaştırmaya, halkımızın moralini bozarak kaos […]

01 Ocak 2017 - 16:53 'de eklendi ve 3522 kez görüntülendi.
Ortaköy’de terör 39 can aldı liderlerden tepki yağdı

İstanbul Ortaköy’de bulunan bir gece kulübünde silahlı saldırı düzenlendi. Hain saldırı ile ilgili bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “39 insanımız hayatını kaybetti” açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da terör saldırısını şiddetle kınadığını ifade etti. Erdoğan, “Milletimizin huzuruna kastedenler ve onların taşeronları, sivilleri de hedef alan menfur saldırılarla, ülkemizi istikrarsızlaştırmaya, halkımızın moralini bozarak kaos oluşturmaya çalışıyorlar. Ancak bizler milletçe soğukkanlılığımızı muhafaza etmek, birbirimizle daha fazla kenetlenmek suretiyle, bu tür kirli oyunlara asla geçit vermeyeceğiz” dedi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada “Terörle mücadelemiz aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir” denildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da düzenlenen terör saldırısı ile ilgili olarak “Ülkemize duyduğumuz sonsuz güven ve sevgiyi sarsmayı hedef alan terör örgütleri amaçlarına ulaşamayacaklardır” şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli de hain terör saldırısı ile ilgili olarak sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Bahçeli açıklamasında, “Yıkılmayacağız, yenilmeyeceğiz, pekişen kardeşliğimizle, güçlenen azmimizle, kuvvetlenen irademizle hainlerin başına gök kubbeyi yıkacağız” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında, İstanbul’daki hain terör saldırısı ile ilgili olarak Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi’nde toplantı düzenlendi. Basına kapalı olan toplantı,  2 saate yakın sürdü.

Toplantıya, başta Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş olmak üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, İstanbul Valisi Vasip Şahin ile İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan katıldı.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER