Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Memur-Sen’den NATO’ya ağır eleştiri

Memur-Sen Çorum Şube Başkanlığı, “15 Temmuz Darbe ve İşgal Kalkışmasına Karşı Sivil Toplum Duruşu, 15 Temmuz ve 2023 Vizyonunda Değerler Sendikacılığı” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye’nin NATO’ya üye olduktan sonra birçok sıkıntı çektiğini savundu. Yalçın, “Zorlukları aşarak, bariyer ve barikatları teker teker sökerek bu günlere geldik. Yaşadığımız […]

22 Aralık 2016 - 20:49 'de eklendi ve 2837 kez görüntülendi.
Memur-Sen’den NATO’ya ağır eleştiri

Memur-Sen Çorum Şube Başkanlığı, “15 Temmuz Darbe ve İşgal Kalkışmasına Karşı Sivil Toplum Duruşu, 15 Temmuz ve 2023 Vizyonunda Değerler Sendikacılığı” konulu konferans düzenlendi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye’nin NATO’ya üye olduktan sonra birçok sıkıntı çektiğini savundu. Yalçın, “Zorlukları aşarak, bariyer ve barikatları teker teker sökerek bu günlere geldik. Yaşadığımız acılardan, sancılardan travmalardan ders alarak geldik ve bizler bu ülkede şu tahlili yaptık: 1946 dan sonra, NATO konseptine girdikten sonra bu ülkenin başı beladan kurtulmadı. Her 10 yılda bir darbe geleneksel hale geldi. Kontrgerilla denilen şey bir tasvir falan değil bir tespit” diye konuştu.

Türkiye’nin tarihindeki darbelerden de söz eden Yalçın, şunları söyledi: “Bu ülkede seçilmiş başbakanı astılar, 27 Mayıs’ı ‘Demokrasi Bayramı’ diye ders kitaplarına yazdılar ve bunu öğretmenler üzerinden çocuklara zoraki yutturdular. Peşinden 12 Mart’a geliyoruz. Muhtıra yayınlanıyor, soldaki sendikalar bildiri yayınlayarak darbeyi destekliyorlar. Hani nerede sizin birlik? 10 yıl sonra 1980’e geliyorsun. 1980’de de ‘şartlar olgunlaşsın’ diye bekliyorlar. Sağı ve solu birbirine sokuyorlar. Şartlar olgunlaştırıldı ve ülkeye çöküldü. Peşinden meşruiyet sağlanması lazım. Toplumlarda bir kabul eşiğinin aşılması gerekiyor, onu ne yapacaksınız? İçeri atılan çocukların yaşını büyüteceksiniz. Bir oradan astık bir de buradan asarak adalet süsü vereceksiniz ve böyle açmaz bir darbe girişiminden sonra kurulan darbe hükümetine sağdan bir iş sendikası bakan veriyor. Nerede sizin birlik? Sendikalar en örgütlü yapılar en onurlu durması gereken yapılar. Bir antidemokratik durum varsa en fazla sesini yükseltmesi gereken ve gözünü karartması gereken yapılar sendikalardır.”

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER