Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

İstanbul’da ekipler teyakkuzda

İstanbul’un merkezi ile tüm ilçelerinde kar yağışı bekleniyor. Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere güvenlik ve ilgili diğer birimler teyakkuza geçti. İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, özellikle bugün öğleden sonra yağmurun öğleden sonra karla karışık yağmura dönüşeceğini tahmin etti. Uzmanlar, akşam saatlerinden sonra ise kentin genelinde aralıklarla kar sağanaklarının görüleceğini ifade ettiler. Kar yağışının İstanbul’un kuzey […]

13 Aralık 2016 - 13:56 'de eklendi ve 529 kez görüntülendi.
İstanbul’da ekipler teyakkuzda

İstanbul’un merkezi ile tüm ilçelerinde kar yağışı bekleniyor. Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere güvenlik ve ilgili diğer birimler teyakkuza geçti.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, özellikle bugün öğleden sonra yağmurun öğleden sonra karla karışık yağmura dönüşeceğini tahmin etti.

Uzmanlar, akşam saatlerinden sonra ise kentin genelinde aralıklarla kar sağanaklarının görüleceğini ifade ettiler.

Kar yağışının İstanbul’un kuzey ve yüksek kesimlerinde 5 santimetreye kadar örtü yapabileceğini ifade eden uzmanlar, kıyı kesimlerinde örtü beklemediklerini bildirdi ve ekledi: “Yarın sabah ile öğle arası kritik.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) verilerine göre de hava tahmin raporu şöyle:

Bugün en yüksek 6 derece olması beklenen hava sıcaklıklarının, gece sıfırın altında 1 civarında olacağı tahmin ediliyor.

Yağışın metrekareye 5 ile 18 kilogram düşmesi sanılıyor.

Yarın gündüz 5 derece olması tahmin edilen hava sıcaklıkları gece 0 derece olacak. Sıcaklıklar gündüz 5 dereceye kadar yükselebilir.

Yarın, metrekareye düşecek yağış miktarının 1 ila 3 kilogram arasında olacağı sanılıyor.

İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi de (İDO) bazı seferlerini iptal etti. İDO’nun yaptığı açıklamaya göre 11.30’daki Beşiktaş-Kadıköy-Yenikapı-Bursa Deniz Otobüsü seferi yapılamadı. 12.30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy Deniz Otobüsü, 12.50 Kadıköy-Yenikapı-Bursa Deniz Otobüsü, 14.30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy-Beşiktaş Deniz Otobüsü,14.50 Kadıköy-Yenikapı-Bursa Deniz Otobüsü, 15.00 Kadıköy-Yenikapı-Armutlu Tatil Köyü-Armutlu Deniz Otobüsü seferleri de iptal edildi.

Bursa Deniz Otobüsleri İşletmeleri’nin saat 11.00’deki Bursa (Mudanya) – İstanbul (Eminönü/Sirkeci) seferinin yapılamadığı belirtildi.

Ayrıca İstanbul (Eminönü/Sirkeci) – Bursa (Mudanya) 12.30, Bursa (Mudanya) – İstanbul (Eminönü/Sirkeci) 13.30, İstanbul (Eminönü/Sirkeci) – Bursa (Mudanya) 14.30, Armutlu (İhlas) – Bursa (Mudanya) 16.00 seferleri de iptal edildi.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER