Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

FETÖ aynı SODES projesini 4 kez onaylatmış

Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’ye yönelik olarak yürütülen soruşturmada ifadesi alınan tanık ve zanlılar, terör örgütünün “SODES vurgunu”nu anlattı. Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında 30’u tutuklu 35 sanıkla ilgili hazırlanan iddianame, Kilis Ağır Ceza Mahkemesi tarfından kabul edildi. Esnaf ve iş adamları yapılanmasının deşifre edildiği iddianamedeki şahit ve zanlı ifadeleri, örgüte yakın bir […]

28 Aralık 2016 - 19:49 'de eklendi ve 3662 kez görüntülendi.
FETÖ aynı SODES projesini 4 kez onaylatmış

Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’ye yönelik olarak yürütülen soruşturmada ifadesi alınan tanık ve zanlılar, terör örgütünün “SODES vurgunu”nu anlattı.

Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında 30’u tutuklu 35 sanıkla ilgili hazırlanan iddianame, Kilis Ağır Ceza Mahkemesi tarfından kabul edildi.

Esnaf ve iş adamları yapılanmasının deşifre edildiği iddianamedeki şahit ve zanlı ifadeleri, örgüte yakın bir derneğin, Sosyal Destek Programı (SODES) çerçevesinde aynı projeyi defalarca onaylattığını ortaya çıkardı.

İddianamede, şüphelilerden birinin FETÖ’nün gelir kaynaklarıyla ilgili önemli itirafları yer aldı.

Zanlı ifadesinde, Kilis’te gazete aboneliğinde hedefleri yakalamada Türkiye birincisi olduğu için FETÖ’nün “il imamı” tarafından örgütün kurduğu Kilisli İş Adamları Derneğinin genel sekteri yapıldığını, derneğin organizasyonları düzenlediğini ifade etti.

Kendisinin yurt dışı gezilerini ayarladığını anlatan zanlı, “Bu geziler maliyetli olurdu. Uçak biletleri birinci sınıf ve çok pahalı olurdu ancak 2012 yılından beri örgütteki üst yönetimi para vermezdi. Onların giderleri de iş adamları tarafından karşılanırdı” dedi.

Örgütün himmet gelirlerinin yanı sıra yasa dışı yollarla elde ettiği önemli gelirlerinin bulunduğunu belirten zanlı bunların başında da SODES projelerinin geldiğini vurguladı.

Gizli tanık da Ese-Der’in birçok SODES projesi hazırladığını, proje karşılığında alınan paraların büyük bir kısmının da örgütün yatırımlarına aktarıldığını belirtti.

Bunlardan birinin de örgüte ait bir erkek öğrenci yurdunun bahçesine yapılmakta olan FEM Dershanesi inşaatı olduğunu kaydeden gizli tanık, “Ese-Der’in hazırladığı projelerin hiçbirinin sorunla karşılaşmadan direkt onaylandığını biliyorum” diye konuştu.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER