Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Erdoğan: Avrasya Tüneli’nden geçiş 15 lira olsun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Tüneli’nde geçişin yıl sonuna kadar 15 TL olacağını belirterek, “Yıl sonuna kadar elde edilecek bu para, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, şehit ve gazilere yönelik hesabında toplanmış olacak” diye konuştu. Avrasya Tüneli’nin açılışında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tünelin geçiş ücretini ilan etti. Yıl sonuna kadar geçişin 15 TL olacağını söyleyen […]

20 Aralık 2016 - 22:15 'de eklendi ve 2809 kez görüntülendi.
Erdoğan: Avrasya Tüneli’nden geçiş 15 lira olsun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Tüneli’nde geçişin yıl sonuna kadar 15 TL olacağını belirterek, “Yıl sonuna kadar elde edilecek bu para, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, şehit ve gazilere yönelik hesabında toplanmış olacak” diye konuştu.

Avrasya Tüneli’nin açılışında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tünelin geçiş ücretini ilan etti.

Yıl sonuna kadar geçişin 15 TL olacağını söyleyen Erdoğan, “Yılbaşına kadar diyoruz ki buranın ücreti 15 TL olsun. Ama bu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndaki şehitlerimize yönelik o hesaba girecek. Aynı zamanda buranın geliri yılbaşına kadar 15 TL’den resmi hesap daha sonra o akşam ilan edilecek. TL olarak 15 TL’den bugüne kadar bu geçişler yapılacak ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığındaki şehit ve gazilerimize yönelik hesapta bu para toplanmış olacak” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrasya Tüneli’nin açılış töreninin ardından makam aracına bindi ve Avrasya Tüneli’nden ilk geçişi yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tünelin en derin noktasında iki yakayı temsili olarak birleştirdi.

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a düzenlenen suikastle ilgili olarak konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Gerçekten bir diplomat olarak takdir ettiğim bir arkadaştı. Bir hafta kadar önce Tataristan Cumhurbaşkanı’nı yanıma getirmişti. Birlikteydiler. Birlikte bazı değerlendirmeler yapmıştık. Sıcak sempatik bir insandı. Dün akşam uğradığı o suikast girişimi neticesi gerçekten üzüntü vericiydi. Şahsım, milletim adına şiddetle lanetliyorum. Sayın Putin’in şahsında tüm dost Rus halkına ve Karlov’un ailesine başsağlığı dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER