Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Doğuda 931 yerle ulaşım yok

Hakkari, Bitlis, Van ve Muş’ta 931 yerleşim biriminin yolunun yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandığı bildirildi. Van’daki elverişsiz hava koşulları nedeniyle 73 köy ve 114 mezra ile ulaşım kesildi. Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tüm mahalle ve mezralara ulaşmak için yoğun çaba gösteriyor. İki gündün 379 yerleşim yeri yolunun ulaşıma açıldığı ancak kar yağışının devam etmesi […]

16 Aralık 2016 - 11:32 'de eklendi ve 502 kez görüntülendi.
Doğuda 931 yerle ulaşım yok

Hakkari, Bitlis, Van ve Muş’ta 931 yerleşim biriminin yolunun yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandığı bildirildi.

Van’daki elverişsiz hava koşulları nedeniyle 73 köy ve 114 mezra ile ulaşım kesildi.

Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tüm mahalle ve mezralara ulaşmak için yoğun çaba gösteriyor. İki gündün 379 yerleşim yeri yolunun ulaşıma açıldığı ancak kar yağışının devam etmesi nedeniyle açılan bazı yolların yeniden ulaşıma kapandığı ifade ediliyor.

Bitlis’te de yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle merkez ve ilçelere bağlı 149 köy yolunun kapandığı bildirildi. Bitlis’te şehir merkezinde kar kalınlığının 97 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 1,5 metreye ulaştığı bildirildi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının hafif olarak yarına kadar süreceğini tahmin ederken, hava sıcaklığının ise gece eksi 8 derece olarak ölçüldüğü ifade edildi, vatandaşların don ve buzlanma olaylarına karşı dikkatli olmaları istendi.

Bitlis-Tatvan ve Bitlis-Muş karayollarında da sis nedeniyle görüş mesafesinin düştüğü belitildi.

Muş’ta da kar yağışı sonrasında 198 köy ile 234 mezra yolunun ulaşıma kapandığı açıklandı, Muş Belediyesi, geceden bu yana yolları açmaya çalışıyor.

Hakkari’de de etkili olan kar yağışı yüzünden kent genelinde 37 köy ve 126 mezra yolunun ulaşıma kapandığı bilgisi verildi.

Hakkari İl Özel İdaresi ekipleri, kapanan 163 yerleşim biriminin yolunun açılması için karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Hakkari Belediyesi ekipleri de kar kalınlığının bir metreye yaklaştığı şehir merkezinde kapanan mahalle yolları yeniden ulaşıma açmaya çalışıyor.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER