Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Doğu Anadolu donacak

Yapılan meteorolojik tahminlere göre Doğu Anadolu Bölgesi’nde hava sıcaklıklarının 1 ila 3 derece azalması bekleniyor. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, Doğu Anadolu Bölgesi genelinde hava, Erzurum’un kuzey ilçeleri, Ağrı ve Ardahan’ın çevrelerinde öğle saatlerinden akşam saatlerine kadar aralıklı olarak hafif kar yağışı görülecek, Diğer yerlerde ise hava, parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bölgedeki […]

04 Aralık 2016 - 11:48 'de eklendi ve 486 kez görüntülendi.
Doğu Anadolu donacak

Yapılan meteorolojik tahminlere göre Doğu Anadolu Bölgesi’nde hava sıcaklıklarının 1 ila 3 derece azalması bekleniyor.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, Doğu Anadolu Bölgesi genelinde hava, Erzurum’un kuzey ilçeleri, Ağrı ve Ardahan’ın çevrelerinde öğle saatlerinden akşam saatlerine kadar aralıklı olarak hafif kar yağışı görülecek, Diğer yerlerde ise hava, parçalı ve çok bulutlu geçecek.

Bölgedeki hava sıcaklıklarının 1 ila 3 derece düşmesi beklenirken, rüzgarın güney ve güneybatı yönlerden genellikle hafif, zaman zaman da orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı ise Tunceli ve Iğdır’da sıfır derece ile ölçülürken Erzincan ve Ağrı’da sıfırın altında 1, Kars’ta sıfırın altında 5, Erzurum’da sıfırın altında 6, Ardahan’da ise sıfırın altında 10 derece olduğu belirtildi.

Günün en yüksek sıcaklıkları ise Iğdır’da 9, Tunceli’de 5, Erzincan’da 4, Ağrı’da 3, Kars ve Erzurum’da 2, Ardahan’da ise sıfır derece alacağı tahmin ediliyor.

Kar kalınlıkları ise Ardahan’da 16, Ağrı’da 12, Erzurum’da 10, Kars’ta 6, Erzincan’da ise 5 santimetre olarak ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının öğleden sonra yeniden etkili olacağının tahmin edildiğini ifade ederek vatandaşları meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Öte yandan Kars’ın Sarıkamış ilçesinde etkisini gösteren kar, tipi ve soğuk hava da hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Binaların çatısında buz sarkıtlarının 1,5 metreye ulaştığı gözlemlenirken, vatandaşlar aşırı tipi nedeniyle yollarda zorlukla yürüyebildi.

Kars’ın İstasyon Mahallesi’nde de araçlar tipi nedeniyle yollarda kaldı, bazıları da güçlükle çıkarıldı. Ancak çocuklar, tipi ve soğuk havaya aldırış etmeden kızak keyfini sürdürdü.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER