Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Çocuklara idam ipi tutturan öğretmen açığa alındı

İstanbul Başakşehir’de öğrencilerinin eline idam ipi vererek fotoğraf çektiren ve bunu sosyal medyada yayınlanan öğretmen açığa alındı. Milli Eğitim Bakanlığı da öğretmen hakkında inceleme başlattı. İddiaya göre A.E. isimli öğretmen, ilkokul öğrencilerinin eline “idam ipi” vererek çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından, “Ya devlet başa, ya kuzgun leşe, adalet istiyoruz!” sözleriyle paylaşmıştı. Sosyal medyada yayılan fotoğraf […]

14 Aralık 2016 - 11:37 'de eklendi ve 519 kez görüntülendi.
Çocuklara idam ipi tutturan öğretmen açığa alındı

İstanbul Başakşehir’de öğrencilerinin eline idam ipi vererek fotoğraf çektiren ve bunu sosyal medyada yayınlanan öğretmen açığa alındı. Milli Eğitim Bakanlığı da öğretmen hakkında inceleme başlattı.

İddiaya göre A.E. isimli öğretmen, ilkokul öğrencilerinin eline “idam ipi” vererek çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabından, “Ya devlet başa, ya kuzgun leşe, adalet istiyoruz!” sözleriyle paylaşmıştı.

Sosyal medyada yayılan fotoğraf büyük tepki çekti.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de harekete geçtiği, öğretmenle ilgili gerekli yasal işlemlerin başlatıldığını söyledi.

Konuyla ilgili bilginin bakanlığa iletildiğini ifade eden yetkili, öğretmenin Kaymakamlık tarafından açığa alındığını vurguladı.

Öğretmen A.E.’nin sosyal medya hesaplarında, içinde öğrencilerin bulunduğu benzer içeriğe sahip fotoğrafların bulunduğu öne sürüldü.

Öğretmenin Facebook hesabında yer alan bir başka paylaşımda ise elinde silah olan bir çocuğun fotoğrafının yer aldığı iddia edildi. Fotoğrafın altında da “Yeni Türkiye’ye hazırlık diyelim” yazdığı ileri sürüldü.

Tepkiler üzerine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na öğretmen hakkında soruşturma açılıp açılmadığını sormuştu.

Müezzinoğlu, kınadıklarını ifade etmişti.

TBMM Eğitim Komisyonu Başkanvekili ve Ak Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal da “öğretmenin haddini aştığını” ifade ederek, “”Bizim yetiştirdiğimiz nesiller bu şekilde olmayacak. Bu ülkede de sevgi, kardeşlik ve barış hüküm sürecektir” dedi.

Uzman psikologlar da öğretmenin davranışının şiddet içerdiğini ve paylaşımların çocuk haklarına saldırı olduğunu dile getirdi.

Psikologlar, öğretmenin düşüncesinin ve davranışının şiddet içerdiğini ve ürpertici olduğunu vurgulayarak, bu tür davranışların çocukların gelişimini olumsuz etkileyeceği de bildirdi.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER