Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Başbakan Yıldırım: Teröre asla boyun eğmeyeceğiz

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’da düzenlenen hain terör saldırısında yaralananları tedavi oldukları hastanede ziyaret etti. Ziyaretin ardından basın açıklama yapan Başbakan Yıldırım, yani 2016’yı 2017’ye bağlayan gecenin ilk saatlerde bir eğlence merkezinde savunmasız, sivil insanlara karşı alçakça bir silahlı eylem gerçekleştirildiğini vurguladı. Saldırıda Türk ve yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 39 masum, savunmasız insanın hayatını kaybettiğine […]

01 Ocak 2017 - 17:48 'de eklendi ve 3499 kez görüntülendi.
Başbakan Yıldırım: Teröre asla boyun eğmeyeceğiz

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’da düzenlenen hain terör saldırısında yaralananları tedavi oldukları hastanede ziyaret etti.

Ziyaretin ardından basın açıklama yapan Başbakan Yıldırım, yani 2016’yı 2017’ye bağlayan gecenin ilk saatlerde bir eğlence merkezinde savunmasız, sivil insanlara karşı alçakça bir silahlı eylem gerçekleştirildiğini vurguladı.

Saldırıda Türk ve yabancı uyruklu olmak üzere toplamda 39 masum, savunmasız insanın hayatını kaybettiğine vurgu yapan Yıldırım, saldırıda 60’ın üzerinde kişinin de yaralandığını bildirdi.

Yıldırım, yaralılardan tedavileri tamamlananların da taburcu edildiğini dile getirerek, “Yaralılardan durumu kritik olanlar var ama fazla değil. 3-4 yaralımız var bu şekilde. Onun için de hastaneler, doktorlarımız bütün gayreti gösteriyorlar. Burada da Liv Hospital’da da yaralıları ziyaret ettik, durumları gayet iyi. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Yaralılar arasında bizim vatandaşlarımız da var, başka ülke vatandaşları da var.” diye konuştu.

Terörün insanlığın ortak derdi olduğunu söyleyen Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

“Terörle hiçbir yere varılmaz. Terörün amacı birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi zedelemek, emellerine ulaşmak için ortam hazırlamaktır. Türkiye bir süreden beri bölgede, hem bölücü terör örgütüne karşı, hem FETÖ terör örgütüne karşı, hem de Suriye ve Irak’taki otorite boşluğundan kaynaklı DEAŞ terör örgütüne karşı amansız bir mücadele veriyor. Bunun tabii bir karşılığının olacağını biliyoruz ama teröre asla ve asla boyun eğmeyeceğiz. Şu bilinmeli ki bugün burada olan bu terör, dünyanın bir başka ülkesinde yarın olabilir. Bunun hiçbir garantisi yok. Dolayısıyla hiçbir ülke, bu terör olaylarından güvende değildir, ‘Bizde terör olmaz’ diyemez. Daha birkaç gün önce Almanya’da oldu. Evvelsi gün Irak’ta oldu. Daha önceki zamanlarda muhtelif ülkelerde oldu, oluyor. O yüzden bizim söylediğimiz bir şey var; terörün kutsalı olmaz, dini olmaz. Terör her yerde terördür. Terörle mücadelede çifte standart, terör mücadelesini başarıya ulaştırmaz, zafiyet oluşturur.”

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER