Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Yalçın: Hala FETÖ’ye muhabbet besleyenler var

Memur-Sen Kırıkkale Şube Başkanlığı’nca “Darbeler, Sendikalar ve 15 Temmuz” konulu konferans yapıldı. Kuran-ı Kerim’in okunduğu konferansta, 15 Temmuz hain darbe girişiminin anlatıldığı kısa film sunuldu. Burada bir konuşma yapan Memur-Sen Genel Başkan Ali Yalçın, Memur-Sen’in varlığının ve yola çıkışının, “Türkiye’deki mevcut sendikal zemin içinde bir de bizim sendikamız olsun” düşüncesi ile olmadığını ifade etti. İnsanı […]

31 Aralık 2016 - 10:53 'de eklendi ve 722 kez görüntülendi.
Yalçın: Hala FETÖ’ye muhabbet besleyenler var

Memur-Sen Kırıkkale Şube Başkanlığı’nca “Darbeler, Sendikalar ve 15 Temmuz” konulu konferans yapıldı.

Kuran-ı Kerim’in okunduğu konferansta, 15 Temmuz hain darbe girişiminin anlatıldığı kısa film sunuldu.

Burada bir konuşma yapan Memur-Sen Genel Başkan Ali Yalçın, Memur-Sen’in varlığının ve yola çıkışının, “Türkiye’deki mevcut sendikal zemin içinde bir de bizim sendikamız olsun” düşüncesi ile olmadığını ifade etti.

İnsanı ve erdemi alan bir yaklaşımla, “insanlar devlet için değil, devletler insan için” diyerek yola çıktıklarını vurgulayan Yalçın, “Sendikal zemini ahlaklı bir duruş, ahlaklıca bir hak arayışı olarak gördük. Onun için kavga zemininde yürütülen, ya oradansın ya buradansın diye tartışılan zeminde, ne oradan, ne buradan yaklaşımıyla, kavga zemininde bir rekabet değil, rekabet zemininde hizmet yaklaşımıyla yola çıktık” dedi.

Sendikaların Türkiye’de darbelerin yandaşı, oyundaşı, ırgatı olmak gibi berbat bir talihsizlik kaderine dönüştüğünü ve bu zeminden dolayı saygınlık kaybettiklerini vurgulayan Yalçın konuşmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve 15 Temmuz darbe girişimine de değindi.

Yalçın, şunları kaydetti:

“Pirincin içindeki beyaz taşlar en tehlikeli olanıdır. 15 Temmuz bu ülkede, bu topraklarda şimdiye kadar yaşanmış en kanlı yönetimi ele geçirme biçimlerinden birisidir. Dolayısıyla milletin cesaretiyle, siyasilerin basiretiyle bastırılmış ve ülke işgalden dönmüştür. Memur-Sen olarak ‘millet iradesinin, demokratik zeminin sonuna kadar yanında, darbenin sonuna kadar karşısındayız ve buna sonuna kadar direneceğiz.’ dedik. Hala anlam yükleyen, hala hürmet besleyen, hala içinde eski muhabbetini taşıyan, söküp atamayan insanların olduğu bir zemindeyiz. Gözlerinin açılması için daha ne lazım onu bilemiyoruz. Demek ki bu iş bitmeyecek. Onun için dirayetli, cesaretli olmak, çocuklarımıza, öğrencilerimize, eşimize, dostumuza, etrafımıza ‘bu iş hikaye değil kardeşim, bir kaybedersen, ayağın bir kayarsa bir daha toparlama şansın yok.’ demek durumundayız. Bu iş öyle çelik çomak işi falan değil.”

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER