Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Üretim ve Yatırım Büyük Önem Taşıyor

Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon, 2017 yılı ile ilgili büyük beklentilerinin olduğunu belirtti. Mert Mildon, “En kötü şeylerin geçmişte kaldığını düşünüyor ve stratejilerimizi buna göre oluşturuyoruz” dedi.Özel sektöre yatırım ve üretim yapma sorumluluğunun düştüğünü söyleyen Mert Mildon, “Özel sektör de yapması gerekeni yapacaktır” dedi. Mert Mildon, “Üretim yapmak, bu zamandaki sihirli kelimelerimiz olup […]

25 Ağustos 2017 - 16:14 'de eklendi ve 1347 kez görüntülendi.
Üretim ve Yatırım Büyük Önem Taşıyor

Miller Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mert Mildon, 2017 yılı ile ilgili büyük beklentilerinin olduğunu belirtti. Mert Mildon, “En kötü şeylerin geçmişte kaldığını düşünüyor ve stratejilerimizi buna göre oluşturuyoruz” dedi.Özel sektöre yatırım ve üretim yapma sorumluluğunun düştüğünü söyleyen Mert Mildon, “Özel sektör de yapması gerekeni yapacaktır” dedi. Mert Mildon, “Üretim yapmak, bu zamandaki sihirli kelimelerimiz olup bize rehberlik etmeli” ifadelerini kullandı.

BABA ÖĞÜDÜNÜ REHBER ALDIK
Geçtiğimiz dönemlerde de Türkiye’nin zor dönemler yaşadığını söyleyen Mert Mildon bu gibi dönemlerde babalarının başlattığı çizgiyi takip ettiklerini söyledi.  “Babam Turhan Mildon, belirsiz zamanlardaüretim ve yatırım gibi en iyi bildiği işleri yaptığını anlatırdı. Biz bu yöntemin zararını görmedik” dedi. Mert Mildon “Bugün, Miller Holding gibi Çanakkale’den 7 bin kilometre öteye yatırım yapan bir kuruluş varsa bu da felsefemizin başarısındandır” diye konuştu.

BİZİ ÖNE ÇIKARAN FARKIMIZ
Rakiplerinin içinden Miller Holding’iöne çıkaran şeyin Miller Holding’in farkının felsefesi olduğuna dikkat çeken Mert Mildon, üretime sırtını dayayan yönetim felsefelerinin en önemli farklarını oluşturduğunu söyledi. Bunun yanı sıra araç kiralamadan, denizciliğe; kara yolu lojistiktiğinden inşaata, enerji ve akaryakıta değinfarklı pazarlarda  faaliyet gösterdiklerini söyleyen Mert Mildon, “Saydığım bütün bu pazarlara sıfırdan girdik. Sıfırdan girdik ve doğru yatırımlar gerçekleştirerek markamıza yer açtık” dedi.  Faaliyette oldukları hiçbir pazarda geçici olmadıklarını belirten Mert Mildon, “Kalıcı olmak amacımızdı, bu amaçla da hem markamıza, hem çalışanlarımıza devamlı yatırımda bulunduk. Yaptıklarımızın karşılığını giriş yaptığımız her pazarda tüketicilerin gösterdiği güvenle gördük, görüyoruz ve memnun oluyoruz” ifadelerini kullandı.  Mert Mildonsürdürdükleri azimli çalışmanın karşılığı olarak bugün, Miller Holding’in 300 milyon TL ciroya sahip ve birçok pazarda faaliyet yürüten bir yapıya evrildiğini de sözlerine ekledi.

ÜLKEMİZE GÜVEN DUYUYORUZ
Geçtiğimiz yıl normal bir ülkede olsa birçok sıkıntıdoğuracak ve ülkenin ekonomisini olumsuz etkileyecekolayların üst üste meydana geldiğini vurgulayan Mert Mildon,  “Başka bir ülkede olsa yıllariçinde gerçekleşecek olayları biz aynı yıl içinde yaşadık ve hala tutunuyoruz, hala üretiyoruz, hala yatırım yapıyoruz” diye konuştu.  Bu ülkeden olmayan birinin bu durumu anlamasının çok güç olduğunu söyleyen Mert Mildon, “Miller Holding olarak yurt dışındakilereanlattığımız üretim ve yatırım hedeflerimiz onları şaşırtıyor. Onlara dediğimiz tek şey  ise‘Türkiye’ye ve Türk ekonomisine güven duyun’ oluyor” dedi. Mert Mildon sözlerine şu şekilde sürdürdü:
“Türk insanı, insanımız, başka hiçbir ülkede olmayan bir yaşama azmine ve güç koşullarda da olsa işini layıkıyla başarma kabiliyetine sahip  Bu nedenle 2017 yılından çok umutluyuz. Bu yıl, daha çok üreteceğiz ve yaraları saracağız. Tüm engellere rağmen büyük Türkiye idealinde ilerlemeyedevam edeceğiz.”

BİRÇOK PAZARDA AÇILIM YAPTIK
Miller Holding’in 2017 yılını geniş bir yelpazede yatırım seferberliği ilesürdürdüğünübelirten Mert Mildon “Sadece ülkemizde değil Afrika’da Senegal de dahil olmak üzere, birçok yerde  devam eden Miller Holding yatırımları bulunuyor. İnşaat, havacılık gibi pazarlarda yeni açılımlarımız, faaliyetlerimizbulunmakta. Yeni pazarlara açılmak içinaraştırmalarımız dasürüyor.  Yılın ilk yarısında bu araştırmalarımızın bir bölümününihayete erdirmekniyetindeyiz” dedi. Senegal’deki yatırımların sonbaharla beraber sonuçlandırılacağını ve ikinci basamak için adım atılacağını belirten Mert Mildon, “Konut pazarında da İstanbul’da daha çok faaliyet göstereceğiz” dedi. Özetle bu yıl Miller Holding şaha kalkacak” diyen Mert Mildon,  “Türk olarak biz yüzyıllardır yaşıyoruz. Bu yıl bunu dost düşman herkes görsün istiyoruz. Bunu yapmak için de ekonomi çok önemli bir kulvar olacak. Özel sektörümüz de birikimi ile,şüphesiz bu yıl içinde çok büyük başarılar kazanacak. Bu başarıların bir kısmında da Miller Holding’in payının bulunması için, oldukça azimli bir şekilde çalışıyoruz. Tek şey bir şey söyleyebiliriz ‘Bizi izlemeye devam edin’ ” dedi.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER