Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Turizm merkezleri yeni yılı bekliyor

Yılbaşı ile birlikte turizm merkezlerinde hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Muğla’nın Marmaris, Bodrum ve Fethiye ilçelerinin bu yıl da çok sayıda yerli turisti ağırlaması bekleniyor. Yaz sezonunun bitmesiyle birlikte otel ve turistik tesis tadilat çalışmalarına başladı ancak kış döneminde açık olan oteller ve eğlence mekanlarında yılbaşı hazırlığı yapılıyor. Özelikle Bodrum’da oteller için rezervasyonların yapıldığı belirtiliyor. Turizmciler, […]

27 Aralık 2016 - 19:41 'de eklendi ve 453 kez görüntülendi.
Turizm merkezleri yeni yılı bekliyor

Yılbaşı ile birlikte turizm merkezlerinde hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

Muğla’nın Marmaris, Bodrum ve Fethiye ilçelerinin bu yıl da çok sayıda yerli turisti ağırlaması bekleniyor.

Yaz sezonunun bitmesiyle birlikte otel ve turistik tesis tadilat çalışmalarına başladı ancak kış döneminde açık olan oteller ve eğlence mekanlarında yılbaşı hazırlığı yapılıyor.

Özelikle Bodrum’da oteller için rezervasyonların yapıldığı belirtiliyor. Turizmciler, erken rezervasyon için uyarıyor.

Bodrum ve Marmaris’te kışın da açık olan 5 yıldızlı otellerin yeni yılla ilgili hazırlık yaptığı ifade ediliyor.

Buralarda özellikle yılbaşı akşamı için program yapan otellere yerli turistlerin rağbet gösterdiği, yerleşik olarak kalan yabancıların da programlar için rezervasyon yaptırdığı vurgulanıyor.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, çok sayıda Avrupa şehrinde yılbaşı öncesi “Christmas market” adı altında panayır düzenlendiğini söylüyor.

Bu kutlamaların dünyada gelenek olduğunu belirten Acar, “Geçen yıl bu uygulamayı başlattık ve bu yıl sda genişlettik. Yılbaşından önce ve sonra çocuk oyun gruplarının, alışveriş noktalarının yer aldığı, çocukların eğlenebileceği meydan düzenledik. Bu yılbaşında Marmaris’e gelenler yeni yılı meydanda kutlayacak” dedi

Öte yandan Marmaris’te bulunan turistik tesislerin büyük turist hareketlerine hazır olduğun ifade edilerek, yerli ve yabancı turistlerin beklendiği kaydediliyor.

Bodrum’daki yılbaşı programları için hazırlık yapan restoran işletmecileri, yerli ve yabancı turistler için hummalı bir çalışma içine girdi. İşletmeciler, yılbaşı gecesinde önemli etkinliklerin olduğunu ve önemli sayıda yerli turist geleceğini tahmin ediyor.

Fethiye’de de kış aylarında açık olan otellerde rezervasyonların sürdüğü, otellerin yılbaşı için çeşitli konser ve eğlence programları hazırladıkları bildirildi.

Bu arada Muğla’nın Menteşe, Marmaris, Bodrum ve Fethiye ilçelerinde belediyeler, ana caddeleri ışıklandırdı ve yeni yıl süslemeleri yaptı.

Ula’ya bağlı ünlü “Sakin Kent” Akyaka Mahallesi’nde ise tüm hazırlıklar sürüyor. Akyaka’daki yabancıların yeni yılın ilk sabahını denizde olacakları vurgulanıyor

Akyaka’da tur yapan tekne sahipleri de, Gökova Körfezi’nin kış mevsiminde Türkiye’de güneşin batışı ve doğuşunun en iyi izlendiği yerlerden birisi olduğunu söylelerek, turistlere güneşin batışını izlemelerini öneriyor.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER