Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

TÜDER başkanından sosyal medya uyarısı

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, insanların çalışma hayatındaki yoğunluktan dolayı zamanının dar olduğunu, yoğun tempoda çalışan ve zaman sorunu olan insanların internet üzerinden alışveriş yaptığını söyledi. Elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkında kanun ve yönetmelik bulunduğunu vurgulayan Küçük, ilgili kanun ve yönetmeliğin yayınlanmasının ardından, bu tür ticaretlerde ciddi oranda düzelmeler olduğunun gözlendiğini ve bu durumun […]

28 Aralık 2016 - 20:01 'de eklendi ve 401 kez görüntülendi.
TÜDER başkanından sosyal medya uyarısı

Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, insanların çalışma hayatındaki yoğunluktan dolayı zamanının dar olduğunu, yoğun tempoda çalışan ve zaman sorunu olan insanların internet üzerinden alışveriş yaptığını söyledi.

Elektronik ticaretin düzenlenmesi hakkında kanun ve yönetmelik bulunduğunu vurgulayan Küçük, ilgili kanun ve yönetmeliğin yayınlanmasının ardından, bu tür ticaretlerde ciddi oranda düzelmeler olduğunun gözlendiğini ve bu durumun tüketicileri de memnun ettiğini dile getirdi.

Küçük, yönetmelikte yer alan maddelerin, tüketicinin ayıplı, bozuk ve siparişinden farklı mal aldığında tüketicinin yanında durduğunu ve hak aramasına imkan verdiğini anımsattı.

Son dönemde sosyal medya üzerinden ticaret yapanların çoğaldığını belirten Küçük, “Sosyal medya üzerinden satış yapan insanlar türedi. Bu insanların ‘Vergi kaydı var mı? Ticaret sicil kayıtları var mı?’ gibi sorular akla geliyor. Doğal olarak bu gibi kişilerden alışveriş yapan tüketicilerden çok şikayet alıyoruz” ifadelerini kullandı.

TÜDER Başkanı Levent Küçük, en fazla şikayetin, tanıtımı yapılan ve satın alınan üründen farklı bir ürünün gelmesi konusunda olduğunu ifade ederek, “”Bir başka şikayet de gönderilen ürünlerle ilgili tüketicinin itirazı olduğunda kendilerine ulaşamaması. Tüketicilerimiz yasal olarak kendilerine gönderilen üründen 14 güne kadar cayabilir. Tüketici cayma hakkını kullanmak istediğinde karşısında muhatap bulamıyor. Bu yönde inanılmaz derecede şikayet geliyor. Tüketicilerimize ‘Sosyal medya hesabı üzerindeki satış yapanlardan uzak durun, yeni yıla mutsuz girmeyin’ diyorum” şeklinde konuştu.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER