Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

TESK’ten KOBİ’lere kredi uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOBİ’lerin 50 bin liralık kredi için geç kalmamaları uyarısında bulundu. Başbakan Binali Yıldırım, “Ekonomik Koordinasyon Kurulu” toplantısından sonra KOBİ’lere ilk yılı ödemesiz, 3 yıl vadeli, 50 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceğini açıklamıştı. Bu krediden yararlanmak isteyen KOBİ’lerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmasının yanı sıra kayıtlı KOBİ’lerin de veri tabanındaki […]

19 Aralık 2016 - 21:36 'de eklendi ve 496 kez görüntülendi.
TESK’ten KOBİ’lere kredi uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOBİ’lerin 50 bin liralık kredi için geç kalmamaları uyarısında bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, “Ekonomik Koordinasyon Kurulu” toplantısından sonra KOBİ’lere ilk yılı ödemesiz, 3 yıl vadeli, 50 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceğini açıklamıştı.

Bu krediden yararlanmak isteyen KOBİ’lerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmasının yanı sıra kayıtlı KOBİ’lerin de veri tabanındaki bilgilerini güncellemesi gerektiği ifade eden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Üyelerimizin verilen krediden yararlanması için Birlik ve Federasyonlarımıza genelge yaparak duyuruda bulunduk. Bu bağlamda kredi almak isteyen KOBİ’ler krediye ilişkin koşullar ve başvuruya ilişkin bilgiler KOSGEB tarafından açıklanmıştır” diye konuştu.

50 bin TL üst limitli 12 ay ödemesiz geri kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay vadeli olarak KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği için başvuruların başladığını hatırlatan Palandöken, “Başvurular 21 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 24:00’te sona erecektir. Kredi başvuruları için http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresi kullanılabilecektir. En önemlisi İşletmelerin KOSGEB veri tabanına kayıt olması ve KOBİ Beyannamesinin güncel olması gerekmektedir. Kayıt ve güncelleme işlemleri; kredi başvuru tarihleri sürecinde de devam edecektir. Kredi onaylanma sürecinde başvuru sırasına göre herhangi bir öncelik söz konusu olmamakla birlikte başvurular tamamlandıktan sonra sistem; işletmeleri, değerlendirme kriterlerine ve TÜİK verilerine göre belirlenen İl kotaları çerçevesinde sıralayacaktır.Bu aşamada işletmelerin KOSGEB Müdürlüklerine bizzat başvurmasına gerek bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER