Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Ferda Hekimci: Gıda teröristlerinin cezası ağır hapis olmalı

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkan Yardımcısı Ferda Hekimci, gıdadaki taklit ve tağşişe yönelik yaptırımların yeniden düzenlenmesine yönelik tasarının en kısa sürede Meclis gündemine gelmesini istedi. Bu konuda uzmanlaşmış Gıda ve Ürün Güvenliği Mahkemeleri kurulmasını isteyen Hekimci, güvensi̇z üretim yapanların en ağır hapi̇s cezalarına çarptırılmasını istediklerini vurguladı. Tüketicinin İzmir köfte yerine domuz eti, tas kebabı […]

22 Aralık 2016 - 20:32 'de eklendi ve 473 kez görüntülendi.
Ferda Hekimci: Gıda teröristlerinin cezası ağır hapis olmalı

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkan Yardımcısı Ferda Hekimci, gıdadaki taklit ve tağşişe yönelik yaptırımların yeniden düzenlenmesine yönelik tasarının en kısa sürede Meclis gündemine gelmesini istedi.

Bu konuda uzmanlaşmış Gıda ve Ürün Güvenliği Mahkemeleri kurulmasını isteyen Hekimci, güvensi̇z üretim yapanların en ağır hapi̇s cezalarına çarptırılmasını istediklerini vurguladı.

Tüketicinin İzmir köfte yerine domuz eti, tas kebabı yerine at eti, sucuk ve sosis yerine eşek eti, baş eti, tükürük bezi, sızma zeytinyağı yerine de sabunluk pirina yağı (zeytin sıkıldıktan sonra posasında kalan yağ) yemek istemediğini söyleyen Hekimci, taklit ve tağşiş yapan üreticilerin vatandaşa yoğurt yerine jelatin, tereyağı yerine nişasta sattığını öne sürdü.

“Gıda teröristleri” olarak tanımladığı taklit ve tağşiş yapan üreticilerin vatandaşa yoğurt yerine jelatin, tereyağı yerine nişasta sattığını ileri süren Hekimci, “40 yıllık hatırı olan kahveyi bile içinde ilaç etkin maddesi olan ‘sildenafil’ ve ‘tadalafil’ olmadan gönül rahatlığıyla içmek istiyoruz. Artık çocuklarımız ‘sildenafil’ yerine çikolata da yiyebilsin istiyoruz” diye konuştu.

Maliyeti düşürüp daha çok kar elde edebilmek için tağşiş yapanların hem haksız rekabete yol açtıklarını hem de vatandaşın sağlığıyla oynadıklarını vurgulayan Hekimci, bazı işletmelerin insan yaşamını hiçe sayarak ölümlere neden olacak kadar insafsız davrandıklarını ifade etti.

Hekimci, TÜDEF olarak bu suçlara ağır hapis cezası verilmesi yönünde düzenleme yapılması talebinde bulunduklarını belirterek, “Mevcut düzenlemede 15 bin 400 lirayı veren sağlığımızla oynayabiliyor. Tekrar tekrar yapıyor ve her seferinde bu cüzi tutarı ödeyerek buna devam ediyor” dedi.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER