Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Enuygun anında kredi veren bankalar

Günümüz şartlarında insanların ihtiyaçları sürekli artarak çoğalmaktadır. Durum böyle olduğundan birçok insan bir şekilde, gerek kredi kartları ile gerekse ihtiyaç kredileri kullanarak, parasal konularda kendilerini rahatlatarak hayatlarına devam etmektedir. İhtiyaç kredisi çekmek isteyen insanlar, öncelikle Enuygun kredi veren bankalar konusunda araştırma yaparak bu ihtiyaçlarını karşılamaktalar. Kişi bütçesine uygun krediyi bankadan çekmek için araştırmalarının sonucunda bir […]

13 Haziran 2017 - 0:34 'de eklendi ve 1760 kez görüntülendi.
Enuygun anında kredi veren bankalar

Günümüz şartlarında insanların ihtiyaçları sürekli artarak çoğalmaktadır. Durum böyle olduğundan birçok insan bir şekilde, gerek kredi kartları ile gerekse ihtiyaç kredileri kullanarak, parasal konularda kendilerini rahatlatarak hayatlarına devam etmektedir. İhtiyaç kredisi çekmek isteyen insanlar, öncelikle Enuygun kredi veren bankalar konusunda araştırma yaparak bu ihtiyaçlarını karşılamaktalar. Kişi bütçesine uygun krediyi bankadan çekmek için araştırmalarının sonucunda bir takım hesaplamalar yaparak, uygun kredi veren bankayı tespit eder. Daha sonra ihtiyaç kredisi kullanmak istediğini bankaya bildirir. Krediyi kullanmak isteyen kişinin isteğini değerlendirmeye alan banka, isteği onaylamak için bir takım risk değerlendirmelerini hesaplamak zorundadır. Bankanın yaptığı hesaplar ve değerlendirmeler sonucunda ihtiyaç kredisini onaylar veya onaylamadı ise gerekçelerini bildirir. Bankaların ihtiyaç kredisi kullandırma konusunda yapmış olduğu hesaplamalar ve değerlendirmeler genellikle aynıdır ama değerlendirme sonuçları birbirlerinden tamamen farklıdır. Anında kredi veren bankalar ihtiyaç kredisi vermeden önce kişiyle ilgili değerlendirmeleri şu başlıklar altında incelemektedir.

Kişinin son beş yıl içerisinde kullandığı kredi kartlarını, kullanmış olduğu bireysel ve ihtiyaç kredilerini artı mevcut açık olan kredi hesaplarını inceler. Önceki yıllarda kişinin kullandığı kredileri veya halen ödemekte olduğu kredi kartı veya kredileri ödeme şeklini ve performansını inceler. Kişinin bir başkasına kefilliğini ve bu durumda yapılan ödemeleri takiben hesaplar yapar. Eğer ki kefil ile kredi kullanıyorsanız, kefilin de aynı şekilde bankalardaki veya genel gelir durumunu inceler.

İhtiyaç kredisi kullanacak kişinin gelirlerini ve giderlerini inçler. Bunun gibi birçok kriterler incelendikten sonra olumlu ya da olumsuz karar verilerek kredi kullanmak isteyen kişiye bildirilir.

Düşük Faizle Kredi Veren Bankalar

Tüketici kredisi, ihtiyaç kredisi veya bireysel kredi başvurusu yapılmadan önce, bankalar tarafından kredi riskleri incelemelerinde, kredi notunuzun düşük çıkmaması ve anında en uygun kredi alabilmek için ve başvurunuzun anında onaylanması için, uzun zaman önce ödenmemiş ve faizleri yükselmiş kredi kartlarınızı temizleyerek işe koyulmak gerekmektedir. Enuygun kredi veren bankalar Denizbank, ING bank, Garanti bankası olarak birkaç banka saymamız mümkündür. Saymış olduğumuz bankaların uygun seçenek ve sağlamış olduğu imkanlarla müşteri memnuniyeti açısından düşük faizle kredi verdiklerini söylememiz mümkündür.

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER