Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Başbakan Yıldırım’dan emekliye promosyon müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım, 2017 yılında emeklilere maaşlarına ek olarak promosyon olarak nitelendirilen bilinen bir ödemenin yapılacağını belirterek, promosyon miktarlarını açıkladı. Yıldırım, “Bin lira altında emekli maaşı alanlara bir seferde 300 lira, bin lira ile 2 bin lira arasında emekli maaşı alanlara 375 lira, 2 bin lira üzerinde emekli maaşı alanlara da 450 lira bir seferde […]

30 Aralık 2016 - 14:50 'de eklendi ve 627 kez görüntülendi.
Başbakan Yıldırım’dan emekliye promosyon müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım, 2017 yılında emeklilere maaşlarına ek olarak promosyon olarak nitelendirilen bilinen bir ödemenin yapılacağını belirterek, promosyon miktarlarını açıkladı.

Yıldırım, “Bin lira altında emekli maaşı alanlara bir seferde 300 lira, bin lira ile 2 bin lira arasında emekli maaşı alanlara 375 lira, 2 bin lira üzerinde emekli maaşı alanlara da 450 lira bir seferde ödeme yapılacak” dedi.

Promosyondan 11,5 milyon emeklinin yararlanacağını fade eden Yıldırım, “Bunun 8,5 milyonu yani yüzde 75’ten fazlası bin-2 bin lira aralığında, onlar 375 lira alacak. Yüzde 6,5 civarında 2 binin üzerinde var, onlar 450 lira alacak, 300 lira alanlar da yüzde 20 civarında. Bunun yıllık tutarı da 5 milyar liralık bir kaynağı bankalar ve hükümetimiz emeklilerimize, maaşlarına ilave olarak promosyon şeklinde sağlamıştır” diye konuştu.

Suriye’deki ateşkesle ilgili konuşan Yıldırım, “İnşallah bu ateşkes kalıcı bir barışa dönüşür, daha fazla masum, sivil, çocuk ölümünün önüne geçilir. 2017 bölgeye huzur, barış, kardeşlik getirir” dedi. Başbakan Yıldırım şu ifadeleri kullandı: “Birleşmiş Milletler başta olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri, koalisyon güçleri, teröre bulaşmamış, terörün yanında olmayan, barışın, kardeşliğin ve huzurun yanında olan herkes bu sürecin bir parçasıdır. Bundan sonra inşallah kalıcı hale gelirse bu ateşkes, siyasi çözüm süreci başlayacaktır. Siyasi çözümde de orada ülke için kim gayret ettiyse, kim çalıştıysa, terör faaliyeti içerisinde bulunmayan bütün gruplar bir araya gelecek, el sıkışacak, helalleşecek ve bundan sonra ülkelerinin geleceği, halklarının refahı için ellerini taşın altına koyacak, sorumluluk alacaktır.”

Başbakan Yıldırım, OHAL’in uzatılıp uzatılmayacağı ile ilgili olarak da ilgili, “OHAL’le ilgili karar, önümüzdeki 15 gün içerisinde gündeme gelecek, o zaman paylaşırız” diye konuştu.
Terörle mücadele konusunda Başbakan Yıldırım, “Adrese lüzum yok. Kurşun adres tanımaz. Neredelerse orada, nereye kadar kaçarlarsa oraya kadar arkalarındayız, enselerindeyiz. Bu işin şakası yok. İnsanlarımızın huzur içinde, güvenlik içinde hissetmeleri için ne gerekiyorsa gece gündüz, kış kıyamet demeden arkadaşlarımız, büyük bir vatanseverlik anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

 

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER