Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

ABD’den Rusya’ya yeni yaptırımlar yolda

ABD yönetimi, Rusya’nın Ukrayna ve Kırım’da uyguladığı eylemleri nedeniyle 7 kişi, 8 kuruluş ve 2 gemi hakkında yaptırım kararı aldı. ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi (OFAC) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Rusya’ya yönelik mevcut yaptırımların etkinliğini korumak amacıyla 7 kişi, 8 şirket ve 2 gemi dav yaptırım listesine eklendi. Avrupa Birliği’nin (AB) Rusya’ya yönelik […]

21 Aralık 2016 - 21:22 'de eklendi ve 446 kez görüntülendi.
ABD’den Rusya’ya yeni yaptırımlar yolda

ABD yönetimi, Rusya’nın Ukrayna ve Kırım’da uyguladığı eylemleri nedeniyle 7 kişi, 8 kuruluş ve 2 gemi hakkında yaptırım kararı aldı.

ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi (OFAC) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Rusya’ya yönelik mevcut yaptırımların etkinliğini korumak amacıyla 7 kişi, 8 şirket ve 2 gemi dav yaptırım listesine eklendi.

Avrupa Birliği’nin (AB) Rusya’ya yönelik yaptırımlarını uzattığını duyurmasından bir gün sonra yapılan açıklamada, kararın mevcut yaptırımları delme girişimlerine karşı alındığı ifade edildi.

OFAC Direktör Vekili John Smith, “Karar, Rusya’nın Kırım’daki yasa dışı işgaline ve Ukrayna’da devam eden saldırganlıklarına cevap niteliği taşıyor. Yaptırımlar, Kırım işgalinin maliyetini sürdürmeyi ve Ukrayna’da şiddeti ve istikrarsızlığı destekleyenlerin faaliyetlerini hedef alarak, Rusya’nın üzerindeki baskının artırılmasını hedefliyor” dedi.

Yapılan açıklamada, Yevgeniy Prigozhin adlı Rus vatandaşının Rusya hükümetindeki üst düzey yetkililere finansal, materyal veya teknolojik destek verdiği gerekçesiyle listeye dahil edildiği bildirildi. Kirill Kovalchuk, Dmitri Lebedev, Dmitri Mansurov, Mikhail Klishin, Oleg Minaev ve Mikhail Dedov adlı kişiler ise hali hazırda kara listede bulunan Bank Rossiya, ABR Management ile Sobinbank’a destek verdikleri için yaptırım listesine eklendi. Yaptırım listesine Institut Stroiproekt, Karst OOO, Crimean Railway, Crimean Ports, Transpetrochart Co Ltd, Trans-Flot JSC, Solid Ltd., LLC RusChemTrade, OJSC Sovfracht isimli kuruluşlar eklendi. Trans-Flot JSC’in “Marshal Zhukov” ve “Stalingrad” adlı iki gemisi de yaptırım listesine ilave edildi.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER