Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Okullara kar tatili. Hangi ilde eğitime ara verildi?

Türkiye’nin büyük bir kesiminde etkili olan kar yağışı nedeniyle 24 kentte bugün eğitime ara verildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle başa Erzurum olmak üzere, Ardahan, Ağrı ve Iğdır’da ilk ve orta dereceli okullarda eğitim 2 gün tatil edildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de aynı tarihlerde idari izinli sayılacak. Öte yandan Tunceli, […]

15 Aralık 2016 - 10:27 'de eklendi ve 2325 kez görüntülendi.
Okullara kar tatili. Hangi ilde eğitime ara verildi?

Türkiye’nin büyük bir kesiminde etkili olan kar yağışı nedeniyle 24 kentte bugün eğitime ara verildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle başa Erzurum olmak üzere, Ardahan, Ağrı ve Iğdır’da ilk ve orta dereceli okullarda eğitim 2 gün tatil edildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de aynı tarihlerde idari izinli sayılacak.

Öte yandan Tunceli, Hakkari, Bingöl ve Muş’ta kent genelinde, Van’ın Erciş, Başkale, Çatak ve Bahçesaray ilçeleri ile Bitlis’in Hizan, Tatvan ve Güroymak ilçelerinde de bugün eğitim yapılmayacağı duyuruldu.

Bu arada Gümüşhane’nin Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinde okullar bir gün tatil edilirken, Merkez, Torul ve Kürtün ilçelerinde sadece taşımalı eğitim veren okullara kar tatili yapıldı.

Bayburt’ta ise yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile Aydıntepe ilçesinde eğitime ara verildi.

Malatya’da da elverişsiz hava koşulları nedeniyle kent merkezi ile 13 ilçedeki okullarda eğitim 1 gün süresince tatil edildi.

Sivas’ta ise elverişsiz hava koşulları, soğuk hava ve yoğun buzlanma dolayısı ile kent merkezi ile Suşehri, Gölova, Akıncılar, Altınyayla, Koyulhisar, Yıldızeli, İmranlı, Ulaş, Hafik, Zara, Gemerek, Kangal, Koyulhisar ve Gürün ilçelerindeki okullarda kar tatiline karar verildi.

Yozgat, Elazığ ve Niğde’de de il genelinde eğitim yapılmayacak.

Nevşehir’de Acıgöl, Derinkuyu ve Hacıbektaş ilçeleri ile kent merkezine bağlı Boğazköy, Çardak ve İcik köylerinde ilk ve orta dereceli okulların tatil edilmesi kararlaştırıldı.

Karadeniz Bölgesi’nde de Ordu’da 13, Giresun’da 7, Rize’de ise 2 ilçede eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Ordu’nun Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerindeki tüm okullar, Akkuş, Fatsa ve Ünye ilçelerinde ise bazı okullar için bir günlük tatil ilan edilirken, Giresun’un Dereli, Alucra, Güce, Doğankent, Çanakçı ve Keşap ilçeleriyle Rize’nin İkizdere ve Kalkandere ilçelerinde de eğitime ara verildi.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ise Diyarbakır’ın Ergani ilçesi ile Mardin’in Ömerli ilçesinde bugün eğitim yapılamayacağı duyuruldu.

Kahramanmaraş’ta ise Elbistan, Ekinözü, Nurhak, Göksun ve Çağlayancerit ilçelerinde de eğitim bir gün süreyle yapılmayacak.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER