Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Hangi illerde okullar kar tatili oldu?

Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı ve buzlanma nedeni ile bugün 21 ilde eğitime ara verildi. Kar yağışı yüzünden dün Erzurum, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Hakkari’de eğitime 2 gün ara verilmesi kararı uyarınca ilk ve orta dereceli okullarda bugün de eğitim verilmedi. Karadeniz’de etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Giresun’un Çanakçı ilçesindeki tüm okullarda, […]

16 Aralık 2016 - 11:58 'de eklendi ve 3088 kez görüntülendi.
Hangi illerde okullar kar tatili oldu?

Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı ve buzlanma nedeni ile bugün 21 ilde eğitime ara verildi.

Kar yağışı yüzünden dün Erzurum, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Hakkari’de eğitime 2 gün ara verilmesi kararı uyarınca ilk ve orta dereceli okullarda bugün de eğitim verilmedi.

Karadeniz’de etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Giresun’un Çanakçı ilçesindeki tüm okullarda, Doğankent ilçesinde ise Süttaşı İlkokulu ve Ortaokulu, Çatak Köyü İlkokulu ve Ortaokulu ile ilçede bulunan okullara taşıma ile gelen öğrenciler için eğitime ara verildi.

Ordu’nun Akkuş ilçesinde iise İMKB YBO ve Ahmet Cürebal İHO dışında kalan tüm okullarda, Ünye ilçesinde ise Pelitliyatak Mahallesi’ndeki okullarda kar seviyesinin yüksek olması, tipi ve buzlanma olayı nedeniyle eğitime bir günlük ara verildi.

Rize’de Çamlıhemşin ilçesindeki okullarda öğrencilerin tamamına yakını, taşımalı eğitim verilmesi ve aşırı buzlanma nedeniyle okullar tatil edildi.

Van’ın Erciş ilçesinde kar ve tipi nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi.

Elazığ merkez ilçe ile Karakoçan, Palu, Kovancılar, Alacakaya, Arıcak, Maden ve Sivrice ilçelerindeki tüm okullar tatil oldu.

Tunceli’nin Mazgirt ilçesindeki tüm okullar tatil edilirken, Çemişgezek ve Hozat ilçesindeki taşımalı eğitime ara verildi.

Siirt’in Eruh ve Pervari ilçeleriyle Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde de okullar tatil edildi.

Muş ve Bingöl kent geneliyle Batman’ın Sason ilçesinde okullar bugün kapalı.

Düzce’de kent genelinde tüm eğitim öğretim kurumlarında tatil ilan edildi.

Bolu’daki tüm okullarla Bartın’da taşımalı eğitim yapılan tüm okullarda eğitim yok.

Çorum merkezdeki tüm okullarda, Konya’da ise Derbent, Ereğli, Hadim, Halkapınar ve Taşkent ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir günlük ara verildi.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER