Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Eğitime kar ve sel tatili

Elverişsiz hava şartları nedeniyle başta Ankara olmak üzere 20 kentte bugün eğitime ara verildi. Mersin’de de dün meydana gelen kuvvetli yağış nedeniyle okullardaki tatil bugün de devam edecek. Kar yağışı ve kötü hava şartları etkisini sürdürürken, Ankara, Nevşehir, Kocaeli, Bolu, Çankırı, Bilecik, Uşak, Kırıkkale, Kütahya, Eskişehir, Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Denizli, Isparta, Konya, Burdur, Manisa, Uşak, […]

30 Aralık 2016 - 11:03 'de eklendi ve 3005 kez görüntülendi.
Eğitime kar ve sel tatili

Elverişsiz hava şartları nedeniyle başta Ankara olmak üzere 20 kentte bugün eğitime ara verildi. Mersin’de de dün meydana gelen kuvvetli yağış nedeniyle okullardaki tatil bugün de devam edecek.

Kar yağışı ve kötü hava şartları etkisini sürdürürken, Ankara, Nevşehir, Kocaeli, Bolu, Çankırı, Bilecik, Uşak, Kırıkkale, Kütahya, Eskişehir, Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Denizli, Isparta, Konya, Burdur, Manisa, Uşak, Sakarya ve İzmir’de kar yağışı, Mersin’de de kuvvetli yağış ile sel yüzünden eğitime ara verildi.
Ankara Valisi Ercan Topaca yaptığı açıklamada, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullarda eğitime bugün ara verildiğini bildirdi.

Nevşehir’de kent merkezi ve tüm ilçelerde eğitim öğretime ara verildi. Kent genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de bir gün idari izinli sayılmasına karar verildi.

Çankırı Valiliği de süren kar yağışı ve meydana gelebilecek buzlanma nedeniyle kent genelindeki resmi ve özel tüm eğitim kurumlarında eğitime ara verildiğini duyurdu. Kentte kamuda görevli hamile ve engelliler de idari izinli sayılacak.

Bilecik Valiliği de yoğun kar yağışı yüzünden ilçe merkezi ile Pazaryeri, Bozüyük, Sögüt, Gölpazarı ve Yenipazar ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Kamuda çalışan engelli ve hamileler de bir gün idari izinli olacak.

Kocaeli Üniversitesi ve kent genelinde görülen kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi. Kocaeli Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle kent genelindeki anaokulları, ilk, orta, lise ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime ara verildiğini duyurdu. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki engelli ve hamile personel de idare izinli.
Bolu kent merkezinde ise taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime ara verildi.

Uşak’ta, ilk ve orta öğretimde eğitime ara verilirken, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı açıklandı.
Kırıkkale’de de kent merkezi ve ilçelerde yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime ara verildi. Kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

Kütahya’da olumsuz hava şartları, buzlanma olasılığı ve ulaşımda görülebilecek aksamalar nedeniyle kent genelinde tüm okullar ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime ara verildiği.
Eskişehir’de de tüm okullarda eğitime bir günlüğüne ara verildi.

Balıkesir ise Altıeylül, Balya, Bigadiç, Dursunbey, Gönen, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Savaştepe ve Susurluk’ta okullar tatil edildi.

Bursa’nın İznik, Harmancık, Orhaneli, Büyükorhan, Keles ve Yenişehir ilçelerinde okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Merkez Yıldırım ilçesinin Ankara yolu üzerindeki tüm okullar, Osmangazi ilçesinin Ankara-Bursa-İzmir yolunun Uludağ bölümünde kalan eğitim kurumlarıyla Nilüfer’de de taşımalı eğitim yapılan okullar tatil edildi. Nilüfer’de okula ulaşmayacak öğrenciler de idari izinli sayılacak.

Çanakkale’de yoğun kar yağışı nedeniyle Çan, Biga, Yenice ve Ayvacık ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar ile Bayramiç ilçesine bağlı Çırpılar, Karaköy, Evciler, Türkmenli ve Muratlar köylerindeki taşımalı sistemli okullarda eğitim öğretim yapılamayacak.

Denizli’de Serinhisar, Çameli, Babadağ, Güney ve Acıpayam ilçelerinde okulların bir gün tatil edildi. Pamukkale ilçesi sınırları içerisindeki taşımalı öğrenciler kar yağışı ve aşırı buzlanmaya karşı bir gün izinli olacak. Çardak ilçesi Söğüt ve Gemiş mahallerindeki okullar de yoğun kar yağışı nedeni ile bir gün tatil edilirken, Çardak sınırları içerisindeki taşımalı öğrencilerin kar yağışı ve buzlanmaya karşı bir gün idari izinli sayılacağı açıklandı.

Isparta’nın Eğirdir, Yalvaç, Keçiborlu, Senirkent, Gelendost, Şarkikaraağaç ve Aksu ilçelerinde okullar yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün tatil edildi.

Konya’nın 3’ü merkez olmak üzere 16 ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi. Merkez Selçuklu, Karatay ve Meram ile Akşehir, Beyşehir, Derebucak, Doğanhisar, Hadim, Hüyük, Kadınhanı, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Ilgın, Altınekin ve Yunak ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edildiği bildirildi. Ayrıca ilçelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engellilerin ve hamilelerin de aynı gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Burdur’da yoğun kar yağışı nedeniyle Altınyayla ve Çavdır ilçelerinin tamamında, Gölhisar ilçesinde ise İbecik, Elmalıyurt ile Yeşildere köylerinde taşımalı eğitime ara verildi.
Manisa’da Demirci ilçesindeki okullarda, yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma tehlikesi nedeniyle bir gün eğitim yapılmayacak.

Sakarya’da kent genelinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullar ile Taraklı ve Geyve ilçelerinde tüm okullarda yarın eğitime ara verildi.

İzmir’in Bergama ilçesinde yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı sebebiyle de 40 mahalleden taşımalı sistemle ilçe merkezine gelen öğenciler için eğitime bugün de ara verildi.

Uşak’ta, kar yağışı nedeniyle bugün de ilk ve orta öğretimde eğitime ara verildi. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

Mersin’de ise dünkü meydana gelen yağış nedeniyle il merkezi ile Tarsus, Erdemli ve Çamlıyayla ilçelerinde okullar bugün de tatil edildi.

Mersin Üniversitesi Rektörlüğü de yağış nedeniyle eğitime ara verdi.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER