Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Suriye’de insanlık öldü!

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Dr. Emin Bozoğlan, Suriye’deki iç savaşın 6 yıldır sürdüğünü söyleyerek, “Zara’da, Babu Amro’da, Bayırbucak’ta ne olduysa Halep’te aynısı oluyor. Masum insanların canlarının kurtarılmasına bile izin verilmiyor. Bu, bir insan öldürülmesinden öte, insanlığın öldürülmesi safhasındadır” diye konuştu. Suriye’de Esad rejimi ve rejim yanlısı yabancı terörist grupların kuşatması altında bulunan Halep’in doğusundaki tahliyelerle […]

20 Aralık 2016 - 20:55 'de eklendi ve 508 kez görüntülendi.
Suriye’de insanlık öldü!

Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Dr. Emin Bozoğlan, Suriye’deki iç savaşın 6 yıldır sürdüğünü söyleyerek, “Zara’da, Babu Amro’da, Bayırbucak’ta ne olduysa Halep’te aynısı oluyor. Masum insanların canlarının kurtarılmasına bile izin verilmiyor. Bu, bir insan öldürülmesinden öte, insanlığın öldürülmesi safhasındadır” diye konuştu.

Suriye’de Esad rejimi ve rejim yanlısı yabancı terörist grupların kuşatması altında bulunan Halep’in doğusundaki tahliyelerle ilgili konuşan Bozoğlan şunları söyledi:

“Bu insanlar aylardır mahsur kalmıştır, hiçbir yardım alamadıkları halde buradan canlarını kurtarmak için gayret içerisindedir. Özellikle Türkiye’nin girişimleriyle böyle bir fırsat yakalanmışken maalesef buradaki insanların tahliye sırasında bile rehin alındıklarını, kurşunlandıklarını, bombalandıklarını görüyoruz.”

Suriye’deki savaşın çözümünün uluslararası boyutta olduğunu ifade ederek, “Eğer ABD ve Rusya, bu savaşın bitmesini isterlerse muhtemelen bir hafta veya 10 gün içerisinde bitirebileceklerine inanıyorum fakat savaşın bitirilmesini istemiyorlar. Buradaki birtakım etnik ve mezhebi yapıların derinleşmesini artırarak, insanları birbirine kırdırarak, öldürerek devam etmesini istiyorlar” ifadelerini kullandı.

“Bu durumun Ortadoğu’da 100 yıl önceki Sykes Picot’un bir parçasının yenilenmesi olduğunu öne süren Bozoğlan, amacın Türkiye’nin zayıflatılması hatta bölünmesi olduğunu söyledi.

Bozoğlan, bunun en son örneğini, 60 yıldır Türkiye’nin stratejik dostu ABD’nin destek olduğu başarısız darbe girişiminde gördüklerine vurgu yaparak, “Amaç Türkiye’yi de Suriye haline getirmektir” diye konuştu.

Halep’te yaşanan insanlık dramına Türkiye’nin gücü ölçüsünde destek verdiğini vurgulayan Bozoğlan, Türkiye’nin sıkıntıda olan insanların kurtarılması için görüşmeler yaptığını da hatırlattı.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER