Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Şehitler ABD’de dualarla anıldı

ABD’de yaşayan Türkler, İstanbul ve Kayseri’de düzenlenen kalleş terör saldırılarında şehit olan polis ve askerleri dualarla andı. New York ve New Jersey’deki Türkler, Manhattan’daki Union Meydanı’nda toplandı ve İstiklal Marşı okudu. Türkler ardından şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ve dua etti. Anma töreninde “Katil PKK Hesap Verecek”, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” şeklinde sloganlar […]

19 Aralık 2016 - 22:25 'de eklendi ve 465 kez görüntülendi.
Şehitler ABD’de dualarla anıldı

ABD’de yaşayan Türkler, İstanbul ve Kayseri’de düzenlenen kalleş terör saldırılarında şehit olan polis ve askerleri dualarla andı.

New York ve New Jersey’deki Türkler, Manhattan’daki Union Meydanı’nda toplandı ve İstiklal Marşı okudu. Türkler ardından şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ve dua etti.

Anma töreninde “Katil PKK Hesap Verecek”, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” şeklinde sloganlar atıldı. Törene katılan Türk Amerikan Demokratlar Birliği Başkanı Savaş Şahin, Türkiye’yi 2023 hedefinden döndürmek isteyenlerin amacına ulaşamayacağını söyledi.

Şahin, “Türkiye’nin huzurunu hedef alan bu saldırılar karşısında Türk milletinin dayanışma ruhu içinde birlik ve beraberliğini sürdüreceğine olan inancımız tam. 15 Temmuz’daki darbe girişimiyle amaçlarına ulaşamayan dış mihraklar, Türkiye ekonomisi üzerinden ülkemizi vurmaya çalıştılar. Orada da başarılı olamayacaklarını anlayınca terör eylemlerini artırdılar” diye konuştu.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkan Yardımcısı Tulga Tekman da terör bitene ve teröristlerin bir tanesi kalmayana kadar mücadelenin süreceğini söyledi.

Törene katılanlardan bazıları, “Bu millet Çanakkale’de boşuna savaşmadı. Boşuna şehit olmadı. Türkiye herkes için vatan olmuştur. Terörün milleti yoktur. Masum insanları katlediyorlar. Onlar akıttıkları kanda boğulacaklardır” dedi.

Türkiye’nin birliğini ve bütünlüğünü korumak için verdiği mücadeleyi desteklediklerini söyleyen göstericiler, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk fotoğrafları taşıdılar.

Union Meydanı’ndaki gösteriye Türk kuruluşları TADF, Young Turks Derneği ve Türk Amerikan Demokratlar Birliği büyük destek verdi.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER