Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

New York’ta Korkutan Patlamada 29 Kişi Yaralandı

Amerika Birleşik Devletlerinin New York şehrinde henüz nedeninin ve şeklinin açıklanmadığı bir patlama meydan geldiği bildirildi. Bu patlama sonunda 29 kişinin yaralandığı ve yaralı olanlardan birinin de durumunun ciddi olduğu belirtildi. Alınan haberlere göre, Manhattan şehrinin Chealse semtinde bulunan bir apartmanda nedeni belirlenemeyen bir patlama meydan geldi. Patlama sonrasında da 29 kişinin yaralandığı ve bir […]

20 Eylül 2016 - 12:00 'de eklendi ve 578 kez görüntülendi.
New York’ta Korkutan Patlamada 29 Kişi Yaralandı

Amerika Birleşik Devletlerinin New York şehrinde henüz nedeninin ve şeklinin açıklanmadığı bir patlama meydan geldiği bildirildi. Bu patlama sonunda 29 kişinin yaralandığı ve yaralı olanlardan birinin de durumunun ciddi olduğu belirtildi. Alınan haberlere göre, Manhattan şehrinin Chealse semtinde bulunan bir apartmanda nedeni belirlenemeyen bir patlama meydan geldi. Patlama sonrasında da 29 kişinin yaralandığı ve bir kişinin durumunun ağır olduğu açıklanırken çevrede bulunmakta olan evlerin de camlarının kırıldığı tespit edildi.

Amerika Birleşik Devletinin New York Eyaletinde yaşanan patlama sonrasında olay yerine giden Belediye Başkanı yaptığı açıklamada ‘’ kasıtlı bir saldırı’’ düzenlendiğini yalnız bu patlamanın terör bağlantılı olup olmadığına dair bir delile rastlanılmadığını ifade etti. New York Polis teşkilatına bağlı terörle mücadele ekipleri de kent çevresinde hemen güvenlik önlemlerini arttırmaya başladığı belirtildi.

Olayın ardından bölgede incelemelerde bulunan New York Polisi dört sokak ötede ikinci bir patlayıcı düzenine rastladı. CNN Internetional’ın haberine göre bu düzeneğin cep telefonuna bağlı düdüklü tencere olduğunu haberinde belirtti. Bu olayın yaşandığı gün içerisinde de New Jersey Eyaletinde yardım amaçlı düzenlenmek için organize edilen koşu öncesinde bir çöp tenekesinin içine yerleştirilmiş bir bomba patlamış bu patlama esnasında ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edilmişti.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER