Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Kirby: Halep’te savaş bitmedi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Suriye’de Beşşar Esad rejimi ve rejim yanlısı yabancı teröristlerin Halep’te kontrolü ele geçirmelerine yönelik olarak yaptığı açıklamada, Halep’teki gelişmelerin savaşın bittiği anlamına gelmediğini söyledi. Kirby, “Daha önce defalarca söyledik. Muhalifler savaşmaya devam edecek, aşırıcı grupların Suriye’ye olan ilgisi devam edecek, mültecilerin sayısı artacak” diye konuştu. Günlük basın toplantısında Suriye’nin […]

23 Aralık 2016 - 19:44 'de eklendi ve 450 kez görüntülendi.
Kirby: Halep’te savaş bitmedi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Suriye’de Beşşar Esad rejimi ve rejim yanlısı yabancı teröristlerin Halep’te kontrolü ele geçirmelerine yönelik olarak yaptığı açıklamada, Halep’teki gelişmelerin savaşın bittiği anlamına gelmediğini söyledi.

Kirby, “Daha önce defalarca söyledik. Muhalifler savaşmaya devam edecek, aşırıcı grupların Suriye’ye olan ilgisi devam edecek, mültecilerin sayısı artacak” diye konuştu.

Günlük basın toplantısında Suriye’nin Halep kentinde yaşanan gelişmelerle ilgili olarak açılmalarda bulundu.

Bölgedeki kontrolün Esad ordusu ve rejim yanlısı yabancı teröristlerin eline geçmesi ile ilgili konuşan Kirby, şunları söyledi:

Halep’teki gelişmeler savaşın bittiği anlamına gelmez. Daha önce defalarca söyledik; muhalifler savaşmaya devam edecek, aşırıcı grupların Suriye’ye olan ilgisi devam edecek, mültecilerin sayısı artacak. Suriye’de herhangi bir diplomatik çözüme ulaşılmadı. Savaşın biteceğine dair herhangi bir işaret görmedik. Bu sadece ABD’nin görüşü değil, uluslararası toplum da Halep’te yaşanan gelişmelerin savaşı sona erdirecek bir adım olduğunu düşünmüyor.”

“Halep’in yeniden inşası için katkıda bulunacak mısınız?” sorusunun yöneltiği AD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Halep’in yeniden inşa edilmesi için herhangi bir yardım planının olup olmadığını bilmediğini vurguladı.

Kirby, “Halep’e bakarsanız, rejim ve destekçileri Moskova ile Tahran’ın yıkımını görürsünüz. Ölümlerin ve yıkımların sorumluları bunlardır” şeklinde konuştu.

Bilindiği gibi Halep’te son zamanlarda büyük bir insanlık dramı yaşamış, siviller bombalarla hayatını kaybetmişti.

Halep’teki sivillerin tahliyesi işleminde de yine olaylar yaşanmış, sivillerin üzerine keskin nişancılarla ateş açılmıştı.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER