Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Berlin’de kanlı saldırı: 12 ölü

Almanya’nın başkenti Berlin’de bir TIR Noel pazarına girdi. 12 kişi c an verdi. Berlin polisi, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Breitscheidplatz Meydanı’nda meydana gelen olayda 12 kişinin hayatını kaybettiği, bazıları ağır olmak üzere 48 kişinin de yaralanarak hastanelerde tedavi altına alındığını bildirdi. TIR’ın Polonya’da bir şantiyeden çalınmış olabileceği ihtimalinin bulunduğu ve bununla ilgili incelemelerin sürdüğü […]

20 Aralık 2016 - 22:01 'de eklendi ve 457 kez görüntülendi.
Berlin’de kanlı saldırı: 12 ölü

Almanya’nın başkenti Berlin’de bir TIR Noel pazarına girdi. 12 kişi c an verdi.

Berlin polisi, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Breitscheidplatz Meydanı’nda meydana gelen olayda 12 kişinin hayatını kaybettiği, bazıları ağır olmak üzere 48 kişinin de yaralanarak hastanelerde tedavi altına alındığını bildirdi.

TIR’ın Polonya’da bir şantiyeden çalınmış olabileceği ihtimalinin bulunduğu ve bununla ilgili incelemelerin sürdüğü ifade edilen açıklamada, TIR’ın içinde ölü bulunan kişinin de Polonya vatandaşı olduğu vurgulandı.

Polis olası ipuçları için vatandaşlardan olay yerinden çekilmiş fotoğraf ve görüntüleri istedi.

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Berlin’de meydana gelen olayın olayın herkesi derinden sarstığını vurguladı.

Berlin’deki güvenlik birimleriyle görüştükten sonra olaya ilişkin net bir açıklama yapabileceğini ifade eden Maiziere, “Olayın arka planı ve gelişimi konusunda henüz kesin bir şey bilmiyoruz” diye konuştu.

İnsanların üzerindeki psikolojik etkisi nedeni ile açıklamalarda seçilen kelimelerin önemli olduğuna vurgu yapan  Maiziere, incelemelerin sonucunda net açıklamalar yapılabileceğini söyledi.

Maiziere, “Şu anda ‘saldırı’yı ağzıma almak istemiyorum ancak pek çok şey buna işaret ediyor” dedi.

Maiziere, güvenlik birimlerine güvenilmesi gerektiğine işaret ederek, “Olay tam olarak aydınlatılmadan biz durmayacağız” şeklinde konuştu.

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ise yaptığı yazılı açıklamada, olayla ilgili çok şey bilinmese de düşüncelerinin hayatını kaybedenler ve onların yakınlarında olduğunu ifade etti

“Bu, beni ve sayısız insanı üzen Berlin ve ülkemiz için kötü bir akşam” diyen Gauck, görev alan arama kurtarma ve güvenlik ekiplerine de teşekkür etti.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER