Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

ABD’de Art Arta Patlamalar Meydana Geliyor

Amerika Birleşik Devletlerinde önceki gün bir bombalı saldırı meydana gelmişti. New York’ta gerçekleşen bombalı saldırıyı terör örgütü olan Daeş üstlenmişti. New York’ta meydana gelen patlama haberinin ardından yeni bir patlama haberi daha geldi. Önümüzdeki günlerde Birleşmiş Milletler toplantısına ev sahipliği yapacak olan ABD’de artan saldırılar sonrası güvenlik önlemleri had safhaya çıkarılmaya başlandı. Bu seferki patlama […]

20 Eylül 2016 - 13:00 'de eklendi ve 535 kez görüntülendi.
ABD’de Art Arta Patlamalar Meydana Geliyor

Amerika Birleşik Devletlerinde önceki gün bir bombalı saldırı meydana gelmişti. New York’ta gerçekleşen bombalı saldırıyı terör örgütü olan Daeş üstlenmişti. New York’ta meydana gelen patlama haberinin ardından yeni bir patlama haberi daha geldi. Önümüzdeki günlerde Birleşmiş Milletler toplantısına ev sahipliği yapacak olan ABD’de artan saldırılar sonrası güvenlik önlemleri had safhaya çıkarılmaya başlandı.

Bu seferki patlama ABD’nin New Jersey eyaletinde bir metro yakınında meydana geldi. Metro istasyonun yakınında bulunan bir çöplükte tesbit edilen 5 ayrı patlayıcı Amerikan Federal birimleri olan FBI tarafından imha edilirken meydana geldi. Bombalı çantaları gören kişiler hemen polisi aradıkları ve bölgeye gelen FBI yetkilileri de bombalı düzenekleri etkisiz hale getirmek için yoğun çaba sarf ettikleri belirtildi. Yaşanan bu olay sonrası kentte bulunan bazı ulaşım araçlarının seferlerinin de iptal edildiği bizzat belediye başkanı tarafından açıklandı.

New York’ta meydana gelen kaza sonra 29 kişi yaralanmıştı. Olayın ardından araştırmalarını sürdüren Federal ekipler 5 şüpheliyi gözaltına almıştı.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER