Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye uyarısı

İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulübüne düzenlenen silahlı saldırının hemen ardından Amerika Dışişleri Bakanlığı, yazılı açıklama yaparak Türkiye’deki vatandaşlarını uyardı. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan uyarıda, “İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulübünde ateş açıldığı yönünde haberler alınmaktadır. Çok sayıda kişinin öldüğü duyumu alınmıştır” denildi. Uyarıda ayrıca Amerikan vatandaşlarından saldırının olduğu bölgeden uzak durmaları ve Amerika’da yaşayan aile […]

01 Ocak 2017 - 17:43 'de eklendi ve 581 kez görüntülendi.
ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye uyarısı

İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulübüne düzenlenen silahlı saldırının hemen ardından Amerika Dışişleri Bakanlığı, yazılı açıklama yaparak Türkiye’deki vatandaşlarını uyardı.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan uyarıda, “İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulübünde ateş açıldığı yönünde haberler alınmaktadır. Çok sayıda kişinin öldüğü duyumu alınmıştır” denildi. Uyarıda ayrıca Amerikan vatandaşlarından saldırının olduğu bölgeden uzak durmaları ve Amerika’da yaşayan aile bireylerini durumlarından haberdar etmeleri istendi.

Açıklamada Amerika’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nun “aşırıcı grupların Amerikan vatandaşları ya da yabancıların yaşadığı ya da sıkça uğradığı yerlerde şiddetli saldırılarını sürdürdüğü” uyarısına da yer verilirken, Amerikan vatandaşlarına özellikle Batılılar’ın, turistlerin ve yabancıların ziyaret ettiği kalabalık yer ve mekanlardan uzak durmaları tavsiye ediliyor. Bu mekanların yalnızca restoranlarla sınırlı olmadığı, ticaret merkezleri, ibadet yerleri ve ulaştırma noktaları da olduğu kaydediliyor.

Öte yandan saldırı ile ilgili Beyaz Saray’dan açıklama yapıldı. Açıklamada ABD Başkanı Barack Obama’nın “ölen masum insanlar için başsağlığı dileğinde bulunduğunu ve Türk hükümetine yardım önerilmesi amacıyla ekibinin görevlendirdiği” belirtildi.

Açıklamada, “Başkan kaybedilen masum hayatlar için başsağlığı dileğinde bulundu” denildi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Dairesi sözcüsü Ned Price tarafından yapılan ayrı bir açıklamada da saldırı kınandı. Ned Price açıklamasında, “Amerika, İstanbul’da çok sayıda kişinin ölümü ve yaralanmasıyla sonuçlanan korkunç terör saldırısını en sert ifadelerle kınıyor. Yeni yılı kutlayan masumları hedef alan bu denli bir zulüm, saldırganların vahşet boyutunu ortaya koyuyor. Düşüncelerimiz ve dualarımız ölenlerin yakınları ve sevdikleriyle, (aynı zamanda) yaralananların hızla iyileşmesini diliyoruz. Amerika olarak, terörün her türlüsünü göğüsleme ve yenilgiye uğratma yönündeki ortak kararlılığımız konusunda NATO müttefikimiz Türkiye’ye desteğimizi yeniden vurguluyoruz” ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER