Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

12 yaşındaki çocuktan bombalı saldırı girişimi

Haftalık Alman haber dergisi Focus’ta yer alan bir habere göre 12 yaşındaki bir çocuğun Ludwigsburg kentindeki bir Noel pazarında bombalı saldırısı düzenlemeye çalıştı. Alman adalet ve güvenlik makamlarına dayandırılan Focus dergisinin haberinde, soruşturmayı yürüten emniyet birimlerinin elinde “yoğun dinsel etki altındaki çocuğun, kimliği henüz belli olmayan bir DEAŞ üyesi tarafından eyleme azmettirildiği ve yönlendirildiği” ile […]

16 Aralık 2016 - 14:03 'de eklendi ve 520 kez görüntülendi.
12 yaşındaki çocuktan bombalı saldırı girişimi

Haftalık Alman haber dergisi Focus’ta yer alan bir habere göre 12 yaşındaki bir çocuğun Ludwigsburg kentindeki bir Noel pazarında bombalı saldırısı düzenlemeye çalıştı.

Alman adalet ve güvenlik makamlarına dayandırılan Focus dergisinin haberinde, soruşturmayı yürüten emniyet birimlerinin elinde “yoğun dinsel etki altındaki çocuğun, kimliği henüz belli olmayan bir DEAŞ üyesi tarafından eyleme azmettirildiği ve yönlendirildiği” ile ilgili bilgi olduğunu da bildirdi.

Çocuğun 2004 yılında Ludwigshafen kentinde doğan Irak kökenli Alman vatandaşı olduğu ifade ediliyor.

Haberde, çocuğun 26 Kasım tarihinde Ludwigshafen kentindeki Noel pazarında camdan bir konserve kutusuna doldurulmuş toz halindeki patlayıcıyı ateşlemeye çalışmış olabileceği iddia ediliyor.

5 Aralık tarihinde ise küçük çocuğun patlayıcıyı belediye binasının bulunduğu alışveriş merkezinin yakınında bulunan çalılığa bıraktığı, oradan tesadüfen geçen bir kişinin de şüphelenerek polise haber verdiği, bomba uzmanlarının da yüksek dozdaki patlayıcının bir kısmını etkisiz hale getirdiği öne sürülüyor.

Bu arada sırt çantasında bulunduğu söylenen patlayıcının çivi bombası olduğu da iddia edildi.

Polis, 12 yaşındaki küçük çocuğun cam kutuyu alışveriş merkezinin yakınına bırakmış olabileceğini belirtmişti. Sırt çantası nedeniyle merkezin çevresi ile bir cadde trafiğe kapatılmıştı.

Emniyet, cam konserve kutusunun içindeki maddenin havai fişek ve maytaplardan oluştuğunu tespit etmiş, bulunan maddenin yanıcı ancak patlayıcı özelliği olmayan madde olduğunu açıklamıştı. Dergi ise çocuğun taşıdığı sırt çantasının fitili ateşlemeye hazır patlayıcı olduğunu ileri sürüyor.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER