Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Payitaht Abdülhamid Dizisi Oyuncuları Konusu Fragmanı Nerede Çekiliyor?

Osmanlı İmparatorluğu‘nun 34. ve son padişahı olan II. Abdulhamid Han‘ın hayatı dizi oluyor. Mardin’in Ömerli ilçesinin Kılıçlı Köyü’nde yapılacak olan çekimler için 12 milyon dolarlık bir bütçe ayrıldığı söyleniyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun en çok tartışılan padişahlarının en başında gelen ve kimilerine göre vatan haini kimilerine göre de vatan sever olan Sultan Abdulhamid Han‘ın hikayesinin Payitaht Abdülhamid […]

09 Ocak 2017 - 13:59 'de eklendi ve 2342 kez görüntülendi.
Payitaht Abdülhamid Dizisi Oyuncuları Konusu Fragmanı Nerede Çekiliyor?

Osmanlı İmparatorluğu‘nun 34. ve son padişahı olan II. Abdulhamid Han‘ın hayatı dizi oluyor. Mardin’in Ömerli ilçesinin Kılıçlı Köyü’nde yapılacak olan çekimler için 12 milyon dolarlık bir bütçe ayrıldığı söyleniyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun en çok tartışılan padişahlarının en başında gelen ve kimilerine göre vatan haini kimilerine göre de vatan sever olan Sultan Abdulhamid Han‘ın hikayesinin Payitaht Abdülhamid dizisinde nasıl anlatılacağı ise oldukça merak konusu. Dizinin adının ise Payitaht olması bekleniyor.

Dizinin senaryosunu, Kanal D de yayınlanan Poyraz Karayel dizisinin senarist ekibinin içinde yer alan Ertan Kurtulan kaleme alıyor. Senaryonun yazılmasının 3 yıl sürdüğü ve Limon Film‘in sahibi yapımcı Hayri Aslan’a teslim edildiği gelen haberler arasında. Limon Film Kılıçlı köyünden bir arsayı kiralayarak dizinin çekim hazırlıklarına başladı.

Dizinin yapımcısı “3 yıldan fazla bir süredir hazırlanıyoruz. Setin kurulmasına yakında başlanıyor. 2017 ocak ayında çekimlere başlayacağız.” şeklinde bir açıklama yaptı. Önceki yıllarda da bir çok yapımcı Abdülhamid’in hayatını diziye taşımak istese de bu proje bir türlü gerçekleştirilememişti.

Payitaht Abdülhamid Fragmanı

Payitaht Oyuncuları:

Bülent İnal;

Türk oyuncu 19 Mayıs 1973 senesinde Şanlıurfa’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunlarındandır. Ihlamurlar Altında isimli televizyon dizisiyle adını duyuran ünlü oyuncu son olarak bu sezon Kanal D’de final yapan Babam ve Ailesi dizisinde rol aldı.

payitaht-bulent-inal

İbrahim Kendirci;

payitaht-abdulhamid-ibrahim-kendirci

Akın Akınözü;

payitaht-abdulhamid-akin-akinozu

Payitaht konusu: Dizide son Osmanlı Padişahı Abdulhamid Han’ın hayatı anlatılacak.

Payitaht ne zaman hangi kanalda: Dizinin yeni sezona yetiştirilmesi bekleniyor. Kanal ve yayın tarihi açıklanmadı.

Payitaht nerede çekiliyor: Dizi Mardin’in Ömerli ilçesinin Kılıçlı köyünde çekilecek.

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER