Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Twitter’daki ‘bomba’ paylaşımına hapis

Twitter’da bulunan hesabından “Atatürk Havalimanı’nda patlama olacak” yazarak paylaşım yaptığı öne sürülen kişi hakkında 4 yıl hapis cezası ile dava açıldı. Bakırköy Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede, Twitter’da paylaşım yapan şüpheli E.K’nın, Twitter’daki hesabından 7 Kasım 2016 tarihinde “Yarın akşam 19:30’da uçuşum var. Tam bomba patlamalık bir gün ve saat. 8 Kasım Atatürk Havalimanı saldırısı” […]

13 Aralık 2016 - 13:43 'de eklendi ve 499 kez görüntülendi.
Twitter’daki ‘bomba’ paylaşımına hapis

Twitter’da bulunan hesabından “Atatürk Havalimanı’nda patlama olacak” yazarak paylaşım yaptığı öne sürülen kişi hakkında 4 yıl hapis cezası ile dava açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede, Twitter’da paylaşım yapan şüpheli E.K’nın, Twitter’daki hesabından 7 Kasım 2016 tarihinde “Yarın akşam 19:30’da uçuşum var. Tam bomba patlamalık bir gün ve saat. 8 Kasım Atatürk Havalimanı saldırısı” şeklinde bir yazı yazarak paylaşım yaptığı ifade edildi.

Savcılık iddianamesinde, şüpheli E.K’nın yazıp paylaştığı yazının, emniyet birimleri tarafından fark edildiği, sonrasında da tutanakla tespit edildiği vurgulayarak, şüphelinin gözaltına alınmasının ardından verdiği ifadede, söz konusu yazıyı “sosyal medya yasakları” ve “sosyal medya sansürleri”ne tepki olarak yazdığını, 28 Haziran 2016 tarihinde Atatürk Havalimanı’nda yaşanan patlamadan kısa bir zaman içinde kurtulduğunu, yaşadığı olay nedeniyle kendisinde paranoya oluştuğunu ve bu nedenle de yazdığı yazıda patlamaya atıf yaptığını savunduğu”na vurgu yapıldı.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, dosya kapsamında elde edilen delillere göre, şüphelinin “halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak” amacıyla hayat ve mal varlığı bakımından “alenen tehdit oluşturacak şekilde yazı yazdığı” ifade edilerek, şüphelinin üzerine atılı olan suçu işlediğinin tespit edildiği belirtildi.

İddianamede şüpheli E.K’nın, “Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit” suçlaması ile 2 yıldan 4 yıla kadar hapsi cezasına çarptırılması talep ediliyor.

Davanın duruşmasının, önümüzdeki günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüleceği belirtiliyor.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER