Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

‘Dolma oyacağı ile cinayet’in faili hakim karşısında

Antalya’da tartıştığı eniştesini “dolma oyacağı” ile öldürdüğü iddiası ile hakkında dava açılan sanık ilk kez hakim karşısına çıktı. Sanık mahkemede eniştesini çok sevdiğini söyledi. Antalya’nın Aksu ilçesinde, 20 Eylül 2016’da eniştesini dolma oyacağı ile öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılanmasına başlandı. Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşmeye tutuklu 42 yaşındaki Tufan K. ile müştekiler ve taraf […]

07 Aralık 2016 - 14:22 'de eklendi ve 784 kez görüntülendi.
‘Dolma oyacağı ile cinayet’in faili hakim karşısında

Antalya’da tartıştığı eniştesini “dolma oyacağı” ile öldürdüğü iddiası ile hakkında dava açılan sanık ilk kez hakim karşısına çıktı. Sanık mahkemede eniştesini çok sevdiğini söyledi.

Antalya’nın Aksu ilçesinde, 20 Eylül 2016’da eniştesini dolma oyacağı ile öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılanmasına başlandı.

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşmeye tutuklu 42 yaşındaki Tufan K. ile müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada savunma yapan sanık, 10 yıldır Adana’da tek başına yaşadığını ve psikolojik tedavi gördüğünü iddia etti.

Sınavı kazanarak Antalya’da otelde özürlü kontenjanından işe başladığını söyleyen sanık, eniştesi Resul Bolat ile aralarında herhangi bir sorunun olmadığını savundu. Sanık Tufan K., maaşını eniştesinin verdiğini, bir miktar harçlık isteyince de aralarının bozulduğunu kendisine kötü davranmaya başladığını öne sürdü.

Eniştesiyle lojmanının kantininde karşılaştığını, kendisine içi boş olan demir bir sopayla kafasına vurmaya başladığını ve şuurunu kaybettiğini iddia eden Tufan K., kavga ettikleri yerde dolma oyacağını gördüğünü, elime aldığını ve eniştesinin yanına gittiğini, kendisine yine demir sopayla vurmaya başlayınca elindeki dolma soyacağını sapladığını anlattı.

Dolma oyacağının eniştesinin neresine isabet ettiğini hatırlamadığını iddia eden sanık, polisin geldiği sırada kendisinin beklediğini de ifade etti.

İnançlı biri olduğunu ve eniştesini çok sevdiğini söyleyen sanık, olaydan pişmanlık duyduğunu da söyledi.

Duruşmada ifade veren sanığın ablası da kardeşinden şikayetçi olmadığını söyleyerek tartışmanın neden çıktığını bilmediğini belirtti. Duruşma ertelendi.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER