Sakarya Haberleri – Son dakika haberleri

Çöpe atılan bebek için 25 yıl

Bursa’da erkek arkadaşı Sezai D. (39) ile birlikte yaşayan Çiğdem Ş. (20), 20 Ocak’ta evde kendi kendine doğum yapmıştı. Tuvalette gerçekleşen doğumun ardından kordon bağını kesen Sezai D.’nin, erkek bebeği bir çöp poşetinin içine koyarak evin çatı katına çıkardığı, 12 saat sonra da bebeği gece saatlerinde, bir çöp kutusuna atarak olay yerinden uzaklaştığı iddia edilmişti. […]

25 Aralık 2016 - 15:28 'de eklendi ve 528 kez görüntülendi.
Çöpe atılan bebek için 25 yıl

Bursa’da erkek arkadaşı Sezai D. (39) ile birlikte yaşayan Çiğdem Ş. (20), 20 Ocak’ta evde kendi kendine doğum yapmıştı.

Tuvalette gerçekleşen doğumun ardından kordon bağını kesen Sezai D.’nin, erkek bebeği bir çöp poşetinin içine koyarak evin çatı katına çıkardığı, 12 saat sonra da bebeği gece saatlerinde, bir çöp kutusuna atarak olay yerinden uzaklaştığı iddia edilmişti.

Kanaması sürdüğü için hastaneye giden Çiğdem Ş.’nin şüpheli hareketleri üzerine polis soruşturma başlatmış, iki sevgili de tutuklanmıştı.

Bursa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 25 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açılan Çiğdem Ş. ile Sezai D.’nin yargılanmasına devam edildi.

Daha önceki ifadelerini tekrarlayan Sezai D., “Hamile olduğundan haberim yoktu. Tuvalete gitti. Bir süre sonra çıktı. Tuvalet taşının üzerine düşen bebek ölüydü. Çöp poşetine koydum. Koridora bıraktığım çöp poşetini üst kata çıkardım. Çiğdem akrabalarına gittiğinden dolayı ben de evde alkol aldım. Gece saat 01.00 sıralarında Çiğdem’in eve gelmeyeceğini anlayınca poşeti eski Yalova yolunda bir çöp konteynerine attım. Eve geri döndüm. Çiğdem hastaneye gidince olay ortaya çıktı. Çiğdem’i doğum yaparken görmedim. Bebeğin canlı mı, cansız mı olduğunu bilmiyorum. Beraatımı ve tahliyemi istiyorum” diye konuştu.

Yenişehir Cezaevi’nden duruşmaya kamera sistemiyle katılan Çiğdem Ş. önceki ifadelerini yenileyerek, “Sezai ile birlikte yaşıyordum. Uyuşturucu ve sigara kullanmazken Sezai’nin yüzünden başladım. Birlikte yaşarken ilişkilerimiz oldu. İlk zamanlar hamile olduğumu anlamadım. Son zamanlarda hamile olduğumu bildiğim için alkol ve sigara kullanmıyordum. Hamile olduğumu Sezai’ye söyledim. Sezai, alkolün etkisiyle karnımın üzerine oturdu. Evden çıkmıyordum. Çocuğu dünyaya getireceğimi söyledim. O da arkadaşına telefon ederek çağırdı. Ben tuvalete girince, yeniden arkadaşını arayıp gerek kalmadığını söyledi. Ayakta çocuğu dünyaya getirdim. Aşırı kan kaybım vardı. O da makasla çocuğun kordonu kesti. Ben kendimi daha sonra banyoya attım. Baygınlık geçirdim. Kendime geldiğimde gece eve çağırdığım yakınlarımla hastaneye gittim. Ameliyata aldılar. Bebek dünyaya getirdiğimi söyledim. Sezai bana, ‘Beni bu olaya karıştırma. Çocuğun başkasından olduğunu söyle. Ben sana yardım ederim’ dedi” dedi.

Cumhuriyet savcısı da mütalaasında sanıklar için önce müebbet, daha sonra 25 yıla kadar hapis cezası istedi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER